Aston Martin: Hüvasti DB9, tere tulemast DB11

 (5)
Aston Martin: Hüvasti DB9, tere tulemast DB11
whatcar.ee

Aston Martin avaldas foto, kus Gaydoni tehase koosteliini lõpus on pildile püütud üheksa viimast „dee-bee-üheksat“, mis kannavad ka embleemi „üks üheksast“. DB9 püsis koosteliinil kokku 13. aastat ja nüüd tuleb tal ruumi teha mantlipärijale mudeliindeksiga DB11, mille tootmine algavat juba kuu aja pärast.

Vahendab WhatCar.ee

Aston Martini hingematvalt ilus DB9 püsis koosteliinil 13 aastat
• Mantlipärijaks saab DB11
• Järglase platvorm saab aluseks ka teistele uutele mudelitele

Algusest peale Gaydoni tehases ehitatud DB9 oli ettevõtte ajaloos äärmiselt oluline mudel, sest ilusate kerepaneelide all oli peidus läbinisti uus platvorm, mille komponente kasutasid ka hilisemad DBS, Vanquish ja Rapide. Sarnast trendi plaanitakse korrata ka nüüd, kuid tootja kinnitusel on uue DB11-ne alus veelgi mitmekülgsem, mis lubab luua doonorist sootuks erinevaid sõidukeid.

Mudelite DB11 kokkupanek algab juba kuu aja pärast. DB11-ne jõuallikaks on topelturboga V12 ja ettevõtte tegevjuht Andy Palmer on lubanud esimesed 1000 autot ise täiendavalt üle vaadata. Esimesed õnnelikud peaksid tellitud autod kätte saama vahetult enne jõule. DB9 oli ettevõtte edukaim mudel ja loodame, et mantlipärija on sellest veelgi edukam.

Foto: tootja