Aprilli automüük Eestis: Toyota on jälle sadulas ja riisub ka mudelitabelis koore

 (3)
Aprilli automüük Eestis: Toyota on jälle sadulas ja riisub ka mudelitabelis koore
Uus Toyota CorollaYlle Tampere

Aprillis hakkas uute sõiduautode müük taas ülespoole rühkima: võrreldes aastataguse ajaga tehti 4,5% parem tulemus. Margitabeli tipus troonib taas kord Toyota, mis teeb puhta töö ka mudelitabelis. Kõige rohkem osteti aprillis RAV4 linnamaasturit, järgnes Corolla.

Aprillis müüdi Eestis 2534 uut sõiduautot, mis – arvestades nelja kuu müügitulemust (8708) kokku – on üsna äkiline tulemus. Põhimõtteliselt kolmandik kõigist tänavustest uutest autodest müüdi naljakuul.

Segmentide lõikes mingeid uudiseid ei ole. Eesti autoostja armastab maasturilaadseid tooteid. Üle veerandi, 25,3% uudismüükidest moodustasid keskmise suurusega linnadžiibid. Nagu näiteks RAV4, Škoda Kodiaq ja Nissan Qashqai. Viimatinimetatu on korraks tagasi ka mudelitabeli esikümnes.

Maasturitaoliste kannul tulid 23,5% väike-keskklassi sõiduautod: Toyota Corolla, Škoda Octavia, VW Golf. Corolla uus põlvkond on hästi vastu võetud, äsja teatas näiteks Tallink Takso suurtehingust.

Seotud lood:

Hübriidid rokivad, elektriautosid lisandub

Hübriidajamiga autod on leidmas oma kohta päikese all: aprillis müüdi neid 248 (mudelitabelisse vaadates on enamus neist Toyotad).

Elektriautosid võeti arvele rekordiline kogus: 13 M1 ja 3 N1 esmaregistreerimist Eestis. Uusi elektriautosid tuli juurde 6: 2 Jaguar i-Pace’i ja 1 Nissan Leaf ning lisaks 3 e-NV200 kahekohalist kaubikut, mis läksid Elektrilevi autoparki.

WLTPga on saadud joonele

AMTEL näeb vahepealse automüügilanguse ühe põhjusena asjaolu, et 2018. aastal vahetasid ettevõtted oma sõiduautod ökonoomsemate vastu. Võrdluses mulluse nelja kuuga on tänavune müük olnud kerges languses (3,8%).

Loe edasi SIIT