ANIMATSIOON | Mis juhtub suurel kiirusel sajast "lamavast politseinikust" üle kihutava autoga?

 (61)

Sellest annab aimu simulatsioon, mille aluseks on Saksamaal Bremenis loodud videomäng nimega BeamNG.drive. Mäng kasutab väga täpseid algoritme, et elutruult näidata, missuguseid füüsikalisi mõjusid ümbritsev keskkond ja selles leiduvad takistused erinevatele autodele reaalajas põhjustavad.

BeamNG.drive lubab proovida mitmeid erinevaid stsenaariume, muuhulgas on võimalik ka lihtsalt erinevatel radadel masinaid lõhkuda ja vaadata, mis neist järele jääb. Siin leiduva kümneminutilise video jooksul sõidavad Youtube-kanali DestructionNation tegijad BeamNG.drive`is erinevate autodega järjest väga kiiresti üle kümnete kiirustõkete ehk künniste, mida rahvakeeli ka "lamavateks politseinikeks" kutsutakse. Liiklusvahendite jaoks see kuigi lõbusalt ei lõppe.

BBC on varem kirjutanud, et BeamNG.drive on äratanud tähelepanu ka filmitööstuses. Mäng aitaks erinevaid autodega tehtavaid kaskadööritrikke ja avariisid ette simuleerida ja vaadata, mis masinatega täpselt juhtuda võiks. See võimaldaks tulemust timmida enne seda, kui päris kaskadöör rooli istub ja auto tükkideks sõidab.