AMTEL: Eestis pole autotööstust, liikluses liiguvad risud, mis elektrist me räägime!

 (30)
autoromu
Põõsaks muutunud auto.

Accelerista vahendab, et utode müügi- ja teenindusettevõtete Eesti liit (AMTEL) võtab värskes uudiskirjas seisukoha, et elektriautod on ju toredad küll, aga Eestis on enne vaja lahendada rida raskeid küsimusi. Näiteks, mida teha tuhandete ohtlike autodega liikluses? Kuidas mõistlikult uuendada autoparki?

Hiljaaegu nii meil kui mujal palju poleemikat tekitanud mõne Euroopa riigi kava keelustada alates 2040. aastast bensiini- ja diiselmootoritega autod on kindlasti võitluses puhtama õhu ja keskkonna nimel väga julge otsus.

Üleminekut ainult hübriid- ja elektriautode kasutamisele toetavad ka paljude autotootjate tulevikku vaatavad otsused ja ega ilma poliitikute ja tootjate koostööta sellised plaanid teoks ei saakski.

AMTELi kindel seisukoht on, et tulevikule mõeldes on diskussioon ainult hübriid- ja elektriautodele ülemineku osas igati tervitatav, kuigi Eesti ise autosid tootvate riikide hulka ei kuulu ja seega saavad meie automüüjad pakkuda tarbijatele ainult neid autosid, mida maailma autotööstus toodab.

Loe edasi Accelerista portaalist.