Amet alustas Bolti suhtes menetlust

 (67)
Amet alustas Bolti suhtes menetlust
Lugeja foto

Tarbijakaitse- ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) alustas sel nädalal menetlust taksoettevõtte Bolt suhtes, kuna kahtlustab teda keelatud reklaamivõtetes.

„Ametisse saabunud vihje alusel oleme 28.09 kõnealuse reklaami osas alustanud asjaolude väljaselgitamiseks menetluse. Kuna menetlus on pooleli, siis kolmandatele isikutele me täpsemat teavet ei avalda," ütles Fortele TTJA pressiesindaja Airi Ilisson.

Forte andmeil puudub menetlus käesoleva artikli fotol toodud tänavareklaami, milles Bolt kutsub mitte kasutama konkureerivate taksoettevõtete taksosid ja kasutama nende asemel väidetavalt 50% odavama tasuga Bolti vahendatavaid masinaid.

Lugeja foto

Bolt on kõnealused reklaamid paigutanud Tulika ja Tallinki ametlike taksopeatuste vahetusse lähedusse. Näiteks Tallinna bussijaamas.

Bolti vahendatavaid autosid ei ole võimalik - erinevalt reklaamis väidetust - tänavalt "võtta", seda saab teha ainult rakenduse abil. Mis puutub hindadesse, siis ei ole need Bolti puhul fikseeritud ja võivad tipp- ja tavatundidel erineda sõltuvalt nõudlusest kordades.

"Paraku ei saa me käimasolevat menetlust kommenteerida," kõlas Bolti pressiesindaja Jaan Lašmanovi kommentaar.