AM.ee VIDEO | Kas odavauto Dacia Sandero on mõistlik valik?

 (90)

Käisime sõitmas ca 10 000 eurot maksva Daciaga. Eestis on keskmine aastapalk ca 15 000 ja aastapalka ületava hinnaga autot pole mõistlik osta, nagu üks tark mees kunagi ütles.

Suures pildis teeb AM.ee tiim hetkel proovisõite eestlasele taskukohaste autodega, et välja valida see kõige mõistlikum valik. Mõned saavad terve episoodi, mõned kajastuse vaid sügisel valmivas kokkuvõttes. Tasub hoida silma pulsil, kui oled just selles hinnaklassis autot valimas.

Dacia võlus meid oma ehedusega. Jah, see on üks odavamaid saadaolevaid autosid, mida igalt poolt tunda. Kuid linnas sõitmiseks, konditsioneeri, püsika ja kaameratega, sama hinnaga mis teistel tootjatel baasvarustus, pole see kaugeltki halb pakkumine.

Meid üllatas ka kolmepütane mootor, mis oluliselt särtsakam kui paljudel teistel, suurema kubatuuriga isenditel. Mõttetu on seda võrrelda mitu tuhat eurot kallimate autodega, kui hind on määrav, eriti kui auto võiks olla tarbeese.

Meile tundub kroomitud plast sama odav kui kroomimata, aga kergelt kuluva läike eest mitmetuhandene hinnavahe ei õigusta end kuidagi.

Kui ei usu meie loba, registreeri ennast tasuta Dacia proovisõidule