Abiks automatkajale: Loode-Eesti turismikaart, mida saab i-punktidest tasuta


Abiks automatkajale: Loode-Eesti turismikaart, mida saab i-punktidest tasuta
Foto: accelerista.com

Nädalavahetuse väljasõit looduskaunitesse kohtadesse on eestlase põhiõigus. Ideid lühemateks retkedeks saab matkasell ammutada näiteks Loode-Eesti turismikaardilt, mida jagatakse tasuta kõigis turismiinfopunktides Tallinnast Haapsaluni.

Värskendust saanud Loode-Eesti kaardile on kantud Põhja-Läänemaa ja Lääne-Harjumaa teed ja matkarajad, looduslikud vaatamisväärsused, aktiivse puhkuse veetmise paigad, muuseumid, mõisad, tuletornid, kirikud, kloostrid, turismitalud, militaarajaloo objektid. Kaardilt leiab ka Loode-Eestis tegutsevate majutus- ja toitlustusasutuste asukohad, kirjutab Accelerista.com.

Piirkonna turismiinfopunktide külastajad on tänavu varasemast rohkem huvi tundnud matkamise vastu soodes ja rabades. Harjumaa ja Läänemaa piiril asuval Valgejärve raba matkarajal on külastajaid sel suvel nähtud rohkem kui kunagi varem.

Linnast väljas on aktiivseks puhkuseks võimalused suuremad ja vaheldust rohkem: saab ratsutada ja rallit sõita, mängida golfi, matkata rabas või rannikul, sukelduda, sõita kanuu või paadiga, mängida discgolfi, lasta vibu.

Loe täisteksti saidil Accelerista.com!