70 aastat järvepõhjas vettinud auto maksab 1,5 miljonit

 (14)
Bugattisid tuleb välja küll heinakuhjadest, küll soodest ja järvedest. Foto Goncalo Fuentes, Reuters
Bugattisid tuleb välja küll heinakuhjadest, küll soodest ja järvedest. Foto Goncalo Fuentes, ReutersScanpix

1925. a. Type 22 Bugatti lükkas Šveitsis 1936. aastal Maggiore järve üks vihane tolliametnik, kuna auto omanik keeldus impordimaksu tasumast ning oli auto maha jätnud (!). Ametnik pidi masina hävitama, kuna selle müügist siis saadav raha oli maksuvõlast palju väiksem.

Peagi sai tollest loost kohalikus Ascona linnas müüt ja muinasjutt kuni 1967. a. otsustas üks sukelduja asja vettpidavust uurida ning leidiski Bugatti järvepõhjast. Auto lebas 50 meetri sügavusel ning sellest sai kohalike sukeldujate omalaadne turismiobjekt, kirjutab Daily Mail.

Auto ehitati Itaalias Brescias ning registreeri esmalt Prantsusmaal. Kohaliku sukeldumisklubi eestvõttel tõsteti masin nüüd üles, et müüa see heategevuslikul oksjonil muuseumile või kollektsionäärile. Imekombel oli kummides veel ennesõjaaegne õhkki sees ning kerel algset Bugatti-sinistki märgata.

Ekspertide hinnangul on viiendik autost taastatav ning selle eest loodetakse saada umbes 80.000.- naelsterlingit. Type 22'l on neli silindrit, mootori töömaht on 1,5-liitrit ning selle tippkiiruseks oli omal ajal 160 km/h. Avalik enampakkumine toimub 23. jaanuaril Prantsusmaal Bonhams Retromobile ürituse raames.

Oma sõiduki müügikuulutus pane EkspressAutosse - kuulutus kuni auto müümiseni vaid 50.- krooni!