VANAD KAADRID: Berliini olümpiamängude medalitesaju tähistamine 1936. aastal Kadriorus


1936. aastal toimusid Berliini olümpiamängud ning meie oma Kristjan Palusalu tõi sealt koju lausa kaks kuldmedalit - kreeka-rooma maadluse ja vabamaadluse eest raskekaalus. Tegemist oli esimese korraga Eesti ajaloos, kui koju toodi kaks kuldmedalit ühe sportlase poolt ning Kristjan Palusalust saigi tänu sellele rahvuskangelane.

Palusalu oli lihtne Pärnumaal sündinud talupoiss, kellel oli juba noores eas rammu rohkem kui teistel. Peale sõjaväge alustas ta Tallinnas maadlustreeninguid ning ligi aasta hiljem, sai ta 23-aastasena Eesti meistriks. Pärast ränka tööd ning kiiret arengut oli ta 1936. aastal valmis minema Berliini olümpiamängudele Eestit esindama. Kokku tõid Eesti poisid koju seitse medalit - 2 kulda, 2 hõbedat ja 3 pronksi (Eesti läbi aegade teine parim tulemus olümpialt peale 1980. aasta Moskva olümpiamänge).

Kaadritelt saab näha, kuidas autasustatakse nii Palusalu kui ka teisi medaliste - August Neo (hõbe vabamaadluses ja pronks kreeka-rooma maadluses (poolraskekaal)), Nikolai Stepulov (hõbe poksis), Voldemar Väli (pronks kreeka-rooma maadluses (kergekaal)) ja Arnold Luhaäärt (pronks tõstmises). Lisaks istutatakse videos Palusalu võidu auks ka Kadrioru parki tammed. Tribüünid on täis rahvast, kes tulid sportlasi tervitama.

Vaata videot!