HARULDASED VANAD FILMIKAADRID: Kaunid võtted Poola delegatsiooni külaskäigust ja 1934. aasta Tallinna linnast

 (3)

1934. aasta maikuus külastas Tallinna Poola delegatsioon, mis puhul tehti kogu üritusest Eesti Kultuurfilmi poolt esimene nädalakroonika, mida hiljem ka kinos näidati. Videos ongi näha klippe just sellest samast kroonikast - kuidas külalised saabuvad, kuidas Eesti delegatsioon neid vastu võtab ning hiljem ka Tallinnat avastatakse.

Esimene kaader on filmitud rongist. Rongiteekonna lõpuks jõudis rong Varssavist Tallinna, loorberipuude ning Eesti ja Poola lippudega ehitud Balti jaama. Tähtsaid külalisi võtsid vastu paljud tähtsad Eesti poliitikud eesotsas Eesti-Poola sõprusühingu esimees Kaarel Einbundiga (hiljem Eenpalu).

Videos saab ka näha kauneid kaadreid Tallinnast, muuhulgas Pikka Hermanni, Kiek in de Köki, Vabaduse väljakut, Kadrioru parki ja Kadrioru lossi. Ilmselgelt on linnapilt väga erinev võrreldes tänapäevaga ning eriti põnevaks teevad kaadrid linnas ringi sagivad inimesed. Lisaks kõigele figureerivad videos ka Konstantin Päts, Johan Laidoner ja Poola valitsuse parteitu bloki esimees kolonel Walery Slawek.

Vaata videot!