ANIMATSIOON | Ajalugu Oskariga räägib eestlaste ristiusustamise loo kuni reformatsioonini


Täna 500 aastat tagasi ehk 31. oktoobril 1517 naelutas Martin Luther Wittebergi lossikiriku uksele 95 teesi. Seda sündmust on peetud luterliku reformatsiooni alguseks.

Peagi pärast seda sündmust jõudis reformatsioon ka Eestisse. Eesti oli selleks ajaks aga juba ammu ristiusustatud ning paljud kristluse elemendid olid sulandunud eestlaste igapäevaellu.

Reformatsiooni mõjul hakati paljusid neist ümber korraldama. Enne reformatsioonini jõudmist tuletab aga animatsioonikanal Ajalugu Oskariga meelde selle, kuidas ristiusk Eestisse tuli ning millise mõju oli see jätnud meie kultuurile 16. sajandi alguseks.

Seda, kuidas reformatsioon Eestis toimus ja millist mõju see meie esivanemate elule avaldas, tasub Ajalugu Oskariga kanalilt vaadata nädala pärast.

Animatsiooni ajalooallikate seas on Henriku Liivimaa kroonika, A. Kriiska, A. Tvauri "Eesti muinasaeg", M. Mägi "Viikingiaegne Eesti: maa, asjad ja inimesed ajastu risttuultes", O. Sild ja V. Salo "Lühike Eesti kirikulugu", " Eesti ajalugu II: Eesti keskaeg" ja mitmed teised ajalooalased raamatud ning teadustööd.