Kuradimask, põnevad vürtsid ja ägedad nõud tõid Ajaloomuuseumi näituse kujundusele Kuldmuna auhinna!


Reklaamklipi tegemine Suurgildis.
Reklaamklipi tegemine Suurgildis. 09.05.2016Foto: Vahur Lõhmus, Eesti Ajaloomuuseum

7. märtsil 2017 kuulutati Loovusfestivali Kuldmuna 2017 auhinnagalal all välja parimad turunduskommunikatsiooni lahendused reklaami-, disaini-, digitaalse reklaami, meedia, PR ning üritusturunduse valdkonnas. Grand Prix läks sel aastal Velvetile ja Janken Wisespace`ile Eesti Ajaloomuuseumile valminud näituse “Keskaja rõõmud” kujunduse eest.

Kuldmuna toimub Eesti loovagentuuride iga-aastase loovusfestivalina alates 1998. aastast eesmärgiga tunnustada Eesti parimaid turunduskommunikatsioonilahendusi ning valdkonna silmapaistvamaid tegijaid.

Näitus "Keskea rõõmud" Foto: Vahur Lõhmus / Eesti Ajaloomuuseum

Näitus „Keskaja rõõmud. Suurgildi pidustused 15.-16. sajandil“ tutvustab 15. ja 16. sajandi kõrgseltskonna pidustusrituaalide kirevust gildimajas. Gildi jootudel voolas vein ja õlu, proovida sai peeneid idamaiseid vürtse, mille lõhnad hõljuvad ka nüüd näitusesaalis ning nautida parimaid roogi.

Näitus "Keskea rõõmud" Foto: Vahur Lõhmus, Eesti Ajaloomuuseum
Seotud lood:

Näitus kujundati Velvet ja Janken Widespace'i agentuuri poolt ning selle disaineriks oli Magnus Haravee ja loovjuhiks Kristian Krisfeldt. Disaini/ Keskkonnadisaini kategooria võidutöö projektijuhiks oli Kadri Pukk ja tootjaks Digitrükk OÜ.

Näitus "Keskea rõõmud" Foto: Vahur Lõhmus, Eesti Ajaloomuuseum

Näituse „Keskaja rõõmud“ kujundus on lustlik, sest seda nõuab juba teema ise – pidustuste ja jootude aastaring. Kujunduse idee allikaks on keskaegne pildimaailm. Oleme ju kõik näinud vanu gravüüre või maale, kus seinad ja põrand on „viltu“ ja inimeste ning esemete kujutamisviis „vale“. Seekord on külastajal võimalus veidi kogeda sellist „kõverat“ ruumi – seista võimatu kujuga peolaua ääres või tantsida nurgas, mida ei ole olemas“, kommenteerivad projekti disainerid.

Näitus on Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) avatud 4. juunini 2017.

Näitus "Keskea rõõmud" Foto: Vahur Lõhmus, Eesti Ajaloomuuseum

Forte koostöörubriik Eesti Ajaloomuusemiga toob Maarjamäe muuseumikompleksi avamiseni vabariigi sajandal sünnipäeval teieni põnevad lood ning unikaalsed leiud kogude varasalvest! Kõik lood leiad SIIT!