INTERAKTIIVNE VIGRI: Uudista igast küljest ja võta orginaalpakendist välja 1980. aasta regati maskott hülgepoeg Vigri

 (7)
vigri
vigriFoto: Tiit Blaat

1980. aasta Moskva olümpiamängude Tallinnas toimunud purjeregatiks loodi legendaarne maskott - hülgepoeg Vigri, kes oli tollal paljudes peredes riiulil aukohal. Aukohal on need armsad loomakesed ka ajaloomuuseumis, kus on hoiul suisa originaalpakendis eksemplar. Panime kaks Vigri interaktiivsele pildile ning nii saad neid imetleda nii eest kui tagant!

Vaata ja keeruta vigri, et teda igalt poolt vaadata:

Maskoti mõtles välja keraamik Saima Sõmer ning Polümeeri tehases arendas selle mänguasjaks Elsie Johanson.

"Purjeregati maskoti leidmiseks korraldas selline asutus nagu Kaubanduspalat konkursi," meenutab Lea Sonn Vigri loomise stardipauku oma intervjuus Eesti Ekspressile. "Saima Sõmer saatis sinna suure kaltsust hülge ning see võitiski. Vigri peaks olema siis Eesti vetes elav viigerhüljes, sealt ka see nimi."

Vigrit hakati tootma 1979. aastal Polümeeri tehases - selle aasta septembrikuuks oli valmis üle 11 000 hülgepoja, ning tootmine jätkus hoogsalt ka pärast olümpiamängude lõppu.

Vigri valmimist kirjeldati kui koogiretsepti - kummisegu valmistati nagu tainast, segati suurtes valtsides kokku ja pandi Pioneerist tellitud vormide sisse. Seejärel ahjus "küpsemine", liimimine, karvadega katmine, värvimine, ja viimaks pärjati hülgepojad vuntsidega.

Seotud lood:

Forte koostöörubriik Eesti ajaloomuusemiga toob Maarjamäe muuseumikompleksi avamiseni vabariigi sajandal sünnipäeval teieni põnevad lood ning unikaalsed leiud kogude varasalvest! Kõik lood leiad SIIT!