ENNE JA NÜÜD | Kopli tramm on alati Balti jaama juures Telliskivis peatuse teinud

 (9)

Selleks, et võrrelda, kuidas on hiljuti avatud trammiteed varem välja näinud, on hea võrdluseks panna kõrvuti Ajaloomuuseumi kogudest pärineva Ivar Vilde vaade Balti jaama trammiteele aastal 1975 ning kaader tänasest päevast. Me näeme, kuidas ka uue trammitee ehituses on järele aimatud omaaegseid trammiliine hoidnud poste; veidi on kaduma läinud dekooris. Muutunud on ka trammid ise ning ümbritsevad majad: seal, kus enne oli näha Lenderi tüüpi puumaju, on nüüd alad endale võtnud kinnisvaraarendajad ja käib uute majade ehitamine. Uuelt pildilt on kadunud ka korsten, mis tänasel päeval on oluliselt lühem. Klikkides pildil saad infot juurde ning kui tõmbad paremal servas olevast hoovakesest, saad vaadata, kuidas näeb sama vaade välja tänapäeval!

Tänases interaktiivses lahenduses on kasutatud autor Ivar Vilde (1936 -2013) pilte. Ta sündis Tallinnas ja elas kogu elu Kalamajas. Alates 1952. aastast tegutses ta aktiivselt fotograafiaga. Ivar Vilde arvukatest reisidest jäi maha üle 20 000 slaidi ja rohkem kui 50 000 negatiivi. Ajaloomuuseumi kogus on Ivar Vilde pilte enam kui 8000 faili jagu, mille seas on ka paar tuhat Tallinna pildistuste negatiivi 1960.–1980. aastatest.

Vaata ka tema fotode põhjal tehtud Forte testi siit!

Forte koostöörubriik Eesti Ajaloomuusemiga toob Maarjamäe muuseumikompleksi avamiseni vabariigi sajandal sünnipäeval teieni põnevad lood ning unikaalsed leiud kogude varasalvest! Kõik lood leiad SIIT!