Piranha kolmanda seeria soomustransportöörid on Taanis praegu väljavahetamisel, need töötas välja Šveitsi firma Mowag. Need asendatakse Piranha V soomukitega. Taanlaste Piranha IIIH ja IIIC soomukid on relvastatud kaugjuhitava 12,7 mm kuulipildujaga. Piranha kolmanda seeria soomukid kannavad olenevalt modifikatsioonist kuni 11 jalaväelast, soomuki mass on umbes 18 tonni, sellel on 400 hj mootor ning see suudab ületada veetõkkeid.

Lisaks soomustransportööridele saadetakse Ukrainasse ka 120 mm miinipildujad ja neile mõeldud moon. Tegu on Iisraeli firma Soltam toodetud miinipildujatega K6. Nende maksimaalne laskekaugus on üle 7 km ja nende jaoks on olemas juhitav moon.

Varem teatas Taani meedia, et Taani saadab Ukrainale ka 1960ndatel toodetud 50 soomustransportööri M113. Taani armeel oli varem seda tüüpi masinaid üle 700, need oli kavas utiliseerida, ent nüüd saadetakse mingi osa neist soomukeist Ukraina armeele.

Taani on varem saatnud Ukrainale õlaltlastavaid õhutõrjerakette Stinger, kergeid granaadiheitjaid M72, killuveste ning kiivreid.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid