Türgi süüdistab Armeeniat, et see saatis Venemaale neli Su-30 tüüpi hävitajat koos pilootidega, et Venemaa neid Ukraina vastu kasutada saaks. Varem teatas Armeenia saatkond Ukrainas, et see teave ei vasta tõele.

Türklaste väitel lähetati lennukid Vene Föderatsiooni 23. märtsil 2022. aastal. Lähtekohaks oli Erebuni lennuväebaas Jerevanis, kust lennukid viidi Venemaale. Seda teavet kinnitasid telekanali kätte antud satelliidifotod. 18. märtsil 2022 tehtud satelliidipiltidest esimene näitab 4 Su-30 tüüpi lahingulennukit Armeenia lennuväebaasis, teisel 25. märtsil tehtud pildil oli samas kohas teistsugune vaatepilt: uutel piltidel pole Armeenia Su-30sid, vaid nende asemel seisavad Venemaa hävitajad MiG-29.

Kui Armeenia osalemine Ukraina-vastases kallaletungis leiab rahvusvahelisel tasemel kinnitust, siis võivad Armeeniat Venemaa ja Valgevene kombel ähvardada sanktsioonid.

Armeenia sai Venemaalt neli Su-30 hävitajat 2019. aasta lõpus. 2020. aasta sõjas Aserbaidžaaniga need lennukid ei osalenud, sest armeenlased olid plaaninud lennukitele relvastuse hiljem tellida, aga raketid ei jõudnud sõja alguseks kohale.

Ukraina sõjas on juba kannatanud Armeenia põhilise vastase Aserbaidžaani õhujõud. Aserite 13 MiG-29 hävitajast neli oli Vene-Ukraina sõja algul Lvivi tehases hooldamisel ning hävisid venelaste õhulöökide käigus täielikult.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid