Seega näib, et Apple on Venemaa invasioonil ajal värskendanud märkamatult oma seisukohta. Varem üritasid Apple'i rakendused probleemist kõrvale hiilida ja ei näidanud Krimmi mitte ühegi riigi osana.

2019. aastal värskendas Apple aga oma rakendusi Maps ja Weather ka nii, et Venemaa kasutajatele näidati Krimmi Venemaa osana, trotsides rahvusvahelist konsensust ja vihastades ukrainlasi. "Tuletagem Apple'ile meelde, et #CrimeaIsUkraine ja see on Venemaa okupatsiooni all," säutsus toona Ukraina saatkond USAs.

Konkurent Google ei kuva Krimmi asulate vastete järel jätkuvalt mitte ühtegi riiki.

Venemaa annekteeris Krimmi Ukrainalt 2014. aastal. Seejärel korraldati rahvahääletus, kus küsiti, kas Krimm peaks Ukraina koosseisust lahkuma, kuid ei pakutud võimalust sinna jääda. Täna ründab Venemaa Krimmi territooriumilt sõjaliselt juba Ukraina teisi lõunapoolseid alasid.

Selle nädala alguses peatas Apple oma seadmete müügi Venemaal ning eemaldades Russia Today ja Sputniku oma uudisterakendusest. Samas saavad Venemaa kasutajad edasi kasutada seniseid äppe ja lisada Apple Store'ist ka uusi.

Allikas: Mashable

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid