Kuigi USA ja Euroopa Liit ja mitmed teised riigid on teatanud Venemaa vastastest sanktsioonidest, ei tundu need seni mõjutavat Apple'i riist- ja tarkvara müüki ega kättesaadavust riigis. Sanktsioonid peaksid tähendama, et USA tootjatel ei ole lubatud teatud kaupu Venemaale eksportida - kuid Apple'it ei paista vähemalt see sanktsioonide pakett seni mõjutavat.

Sestab kutsus Ukrainas muu hulgas digivaldkonna eest vastutav Mykhailo Fedorov oma kirjas Apple'it üles toetama USA valitsuse sanktsioonide paketti - Apple ei peaks mitte ainult peatama oma riistvara ja teenuste müügi Venemaal, vaid ka blokeerima juurdepääsu rakenduste poele App Store.

„Pöördun teie poole ja olen kindel, et te mitte ainult ei kuule, vaid teete ka kõik võimaliku, et kaitsta Ukrainat, Euroopat ja lõpuks kogu demokraatlikku maailma verise autoritaarse agressiooni eest - lõpetades Apple'i teenuste ja toodete tarnimise Venemaa Föderatsioonile, sealhulgas blokeerides juurdepääsu App Store'ile.

Fedorov usub, et kui Apple võtab tema ettepanekut kuulda, "motiveeriks see Venemaa noori ja aktiivset elanikkonda häbiväärset sõjalist agressiooni ennetavalt peatama".

Apple haldab Venemaal nii Apple Store Online'i kui App Store'i venekeelset versiooni. Samuti müüb ta riigis ise oma tarkvara ja teenuseid.

Apple ei ole Ukraina taotlust seni kommenteerinud.

Kiri täispikkuses:

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid