Ühendkuningriigis Walesis koges mees tugevat valu kaelas ja õlas ning jäi kogu ülejäänud eluks kaelast allapoole halvatuks. 39-aastane Darren Roberts meenutab, et lamas 2019. aasta juulis kodus diivanil televiisori ees. Mingil hetkel tundis ta järsku teravat valu kaelas ja õlas ning seejärel tugevat surinat kätes.

Eeldades, et tal oli närv lihaste vahele pigistatud, otsustas ta vanni minna lootuses, et see leevendab tema vaevusi, kuid 20 minuti pärast ei suutnud ta liigutada ühtegi kehaosa peale pea.

Appi tulid mehe vanemad: tõmbasid ta vannitoast välja ja kutsusid kiirabi. „Mul oli aimdus, et kõik on palju tõsisem, kui arvasin, kuigi kiirabi saabudes olin veel teadvusel ja hingasin. Kui mulle tehti MRT, selgus, et olin täielikult halvatud,” rääkis Roberts.

Haiglas tekkis waleslasel kopsupõletik, tema seisund halvenes kiiresti ja arstid otsustasid patsiendi kunstlikku koomasse viia. Kuu aega hiljem hakkas Robertsi ravi tulemusi andma ja ta toodi tagasi teadvusele.

Arstid selgitasid patsiendile, et tal on seljaaju pöördumatu kahjustus. Mehel säilis pea ja kerge käte liikuvus. Kuna patsient ei saa enda eest hoolitseda, on ta endiselt haiglas õdede ja arstide järelevalve all. „Miski ei saa teid ette valmistada uudiseks, et te ei saa enam kunagi kõndida, kuid see, mida mulle selle kohta öeldi ja et ma ei saa enam kunagi oma käsi kasutada, mõjus laastavalt,” sõnas Roberts. Tema ega arstid ei tea siiani, mis haiguse põhjustas. Waleslane on väga mures selle pärast, et ta muutus ootamatult perekonnale koormaks, mistõttu kujunes tal depressioon. Ta tänab kõiki, kes tema eest jätkuvalt hoolitsevad.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid