GR Yaris on niigi Accelerista toimetuse viimaste aastate lemmik moodne sportauto, kuid Toyota pole jõude vedelenud ja esitleb varsti uuendatud versiooni nelikveolisest kuumpärast. See ei tule täieliku üllatusena, kuna tavamudelist erineva välimusega GR Yarist märgati Nürburgringil juba eelmisel aastal testimas.

Hetkel on avaldatud vaid see õrrituspilt, kuid juba saab aimata üpris palju – esimesena hakkab silma terviklik aeropakett. Eesmine splitter on suurem ning kapotil olev õhuava võimaldab radiaatorist ja vahejahutist läbi käinud soojenenud õhul õiges suunas välja saada.

Loomulikult ei saa ümber ka tagatiivast – tegu on efektiivse “luigekaela” disainiga, mis muuhulgas säilitab aerodünaamilise surujõu kurvides paremini kui tavapärane, alumisele pinnale kinnituvate jalgadega tiib.

Lisaks aeropaketile on raske midagi aimata, kuid seadistajad üle maailma on tuvastanud, et tillukesel 1,6-liitrisel ridakolmel on varu küllaga “peale keerata”. Poleks üldse ebatavaline, kui 260 hj asemel oleks sel nüüd veidi vähem konservatiivsed 280 hj ja sellega käiks kaasas ka olemasolevast Track packist veelgi sportlikum veermikupakett.

Kuivõrd aga Toyota kasutab uue GR Yarise derivatiivi kirjeldamisel julgelt sõnu “uus mudel”, jääb see kõik spekulatsioonide tasemele ning peale aeropaketi ei saa kindlalt väita midagi.

Toyota näitusealal saab aga olema ka ideeauto GR GT3, mis lubab võistlusautos põimida seni kogutud mootorispordikogemused ja tehnoloogiad. Õrrituspildilt aimab oodatud Supra silueti asemel hoopis väga mercedeslikku kerekuju.

Messil lubati ka täiendada GR Heritage Parts programmi poolt pakutavate vanade mudelite uuesti tootmisse pandud varuosade nimekirja – siit näeb, mis mudelitele neid seni pakutud on.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid