Mehis Sihvart on olnud RIKi direktor alates 11. aprillist 2010. Sihvart lahkub ametist omal soovil täites senist rolli kuni käesoleva aasta 31. detsembrini.

Justiitsministeerium kuulutab asutuse uue direktori leidmiseks välja avaliku konkursi lähiajal. Seni täidab RIKi direktori ülesandeid asedirektor Piret Meelind.

Uuest aastast muutub ka asutuse fookus – sellest saab tarkvaraarendus- ja halduskeskus. Ülejäänud funktsioonid viiakse üle riigi info- ja kommunikatsioonitehnoloogia keskuse (RIT) koosseisu.

Täpsemalt: RIKi infrastruktuuride osakonna pinnalt moodustatakse uuel aastal RITis üksused, mis hakkavad pakkuma arvutitöökoha ja serveri baastaristu teenuseid riigi üleselt. RIKist lähevad uude IT-asutusse üle ca 70 töötajat.

„Mulle tundub, et järgmiste sihtide seadmiseks on just praegu õige hetk teatepulga üleandmiseks," ütles Sihvart.

RIKi praegu veel 290-liikmelise meeskonna hallata on üle 70 registri ja infosüsteemi näiteks: e-äriregister, e-notar, e-kinnistusraamat, kohtuinfosüsteem, kriminaalhooldusregister, kinnipeetavate register, karistusregister, e-toimik, elektrooniline Riigi Teataja.

Harju maakohtus algas augustus menetlus juhtumis, milles süüdistuse kohaselt võtsid RIKi nüüdseks endised töötajad pikki aastaid altkäemaksu mitmelt hangetel osalenud IT-ettevõttelt.

Süüpingis on kokku viis füüsilist isikut ja kaks ettevõtet. RIKi endised töötajad Rome Mitt ja Janek Nozdrenkot korraldasid riigiprokuratuuri koostatud süüdistuse kohaselt koos mitmeid riigi arvutihankeid selliselt, et võitjaks osutusid OÜ Green IT OÜ ja rahvusvahelise kontserni ATEA Eesti üksus. Nemad on saanud süüdistuse grupiviisilises suuremahulises altkäemaksu võtmises ja riigihangete nõuete rikkumises.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi haldusalasse loodi 1. detsembril riigi info- ja kommunikatsioonitehnoloogia keskuse (RIT), mille juhiks saab Ergo Tars. RIT-i tuuakse lähiaastail üle kõigi valitsemisalade arvutitöökoha- ja serveritaristu teenuste korraldamine, vastavad üksused, varad ja lahendused.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid