Ja nagu viimastel aastatel tavaks: riistvara ja disaini poolest on tegemist täiesti korraliku telefoniga, tarkvara ja äppide osas valitseb aga korralik ikaldus.

Välisilmelt on suuri tugevusi sellel seadmel kaks: silmatorkavalt lahe kaamerakomplekt ja tagakülje pinnamaterjal (väga kena sinine või must), millele ei õnnestu ka käige rasvasemate sõrmedega jälgi jätta. Seda on vaid 7,77 mm paksusega ja kaalub ekraani ja aku suurust (diagonaal 6,57 tolli, aku 4300 mAh) vaid 175 grammi.

Disaini puuduseks tuleb pidada aga ekraani „ajast ja arust" kumeraid servasid, mis muudavad mängimise ja klaviatuuri äärmiste tähtede toksimise lihtsalt ebamugavaks.

Tähtsuse järjekorras edasi minnes: põhikaamera on seadmel 50-megapiksline (avaga f/1.9), lisaks on olemas 8MP ultralainurk ja 2MP makrovõtete kaamera ning sügavusandur bokeh-efekti saavutamiseks. Selfi-kaamera on 32MP. Eriti pole Huawei viitsinud vaeva näha zoomi võimekusega: seadmel on vaid 10x digizoom ja üldse mitte optilist. Aga kuna maksokaamera olemas, siis saagu näiteks lähivõte 50-sendisest:

Kaameratarkvara poolest on tublisti edasi arendatud videosalvestust - näiteks saab salvestada kahe vaatega videoid, kus samaaegselt filmivad mõlema poole kaamerad.

Telefonil on sees Snapdragon 778G protsessor (tuumad: 4x Cortex-A78 2,4GHz ja 4xCortex-A55 1,8GHz)) , mis tähendab, et 4G on aga 5G-d ei ole. Salvestusmälu on 128 GB ja vahemälu (RAM) 8B - normaalselt näitajad. NFC ja Bluetooth on olemas.

Kiirlaadija on seadmel kaasa pandud võimas: lausa 66-vatine. Mis tähendab, et nullist täislaadimiseni läheb aega vaid 38 minutit. Ekraan võib sõltuvalt vajadusest töötada värskendussagedusega 60 või 120 Hz, värvitoone on tootja teatel 1,07 miljardit. Resolutsioon on OLED-ekraanil 2340x1080 ehk Full HD.

Paha on jätkuvalt seis Huawei mobiilide tarkvara ja selle toimimisega. Google Play äpipoodi selles seadmes jätkuvalt ei ole ja mitmed Google tuntud rakendused selles ei tööta - näiteks YouTube või Maps. Oma eelmise telefoni rakendused saab küll üle tuua, kuna ka see seade töötab veel Androidi vabavaraselisel versioonil (Huawei enda HarmonyOS peaks tulema järgmisel aastal), kuid näiteks äppide teavitused enamike puhul ei tööta.

Tööle saab näiteks sellised rakendused nagu Messenger, Skype, Edge, Outlook. Huawei enda äpipood kannab nime App Gallery ja selle vahendusel saab neid rakendusi samuti ümber nurga paigaldada (pood viib teid otse isntallifailide keskkondadesse neid alla laadima).

Mida sellel seadmel kokkuvõttes ei ole? Sellel ei ole kõrvaklapisisendit (klappe saab ühendada bluetoothi abil). See seade ei ole veekindel. Sellel seadmel puudub juhtmevaba laadimise funktsionaalsus. Puudub optiline zoom ja 5G.

Raha küsitakse mobiili eest hetkel 459 eurot. Kas mõnus kena õhuke disain, kiire protsessor ja korralik kaamerakomplekt kaaluvad selle summa juures üles mitmed puudujäägid...

Huaweid me enam üleilmses tootjate turuosa edetabelis ei leia.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid