Juhtum sai alguse eelmisel nädalal, mil politsei pidas Harjumaal kinni raskeveoki, millele oli alles kaks nädalat varem kehtestatud liikumiskeeld seoses raskete puudustega sõiduki tehnoseisundis.

Kontrollimisel tuvastati, et lisaks liikumiskeelu saanud sõidukiga töötamisele oli koorem ülekaalus ja katmata ning ka töö- ja puhkeajale oli juht loominguliselt lähenenud.

„Sõiduki viimaste aastate tehnilisele seisukorrale viitab asjaolu, et sõiduki suhtes on korduvalt kehtestatud liikumiskeeldu ja ülevaatuse läbimine on lõppenud alati otsusega esitada sõiduk korduvale ülevaatusele," teatud liiklusjärelevalve keskus.

Kuna varasemad karistused ei olnud soovitud mõju avaldanud, peeti roolikeeraja kinni. Reedel andis 33-aastane juht oma tegudest aru juba Harju maakohtus.

Juhi selgituste kohaselt oli ta teel ülevaatusele ja ülekaalus liivakoorem oli vajalik selleks, et sõiduki abisild piisavalt vastu maad toetuks, et piduritestis vajalik tulemus kirja saada, ning lubatust pikemad ja ilma puhkepausideta tööpäevad tulenesid sellest, et polnud lihtsalt aega pausi teha.

Harju maakohtu otsuse kohaselt saab juht oma tegude üle pikemat aega järgi mõelda kinnipidamiskeskuses. Kokku peab ta seal veetma 12 päeva.

„Antud juhul karistati juhti, mitte ettevõtet, kuna tegu on juhile endale kuuluva ettevõtte sõidukiga," selgitas Fortele politsei pressiesindaja Annika Maksimov.

Sellel aastal on veoauto osalusel juhtunud 96 liiklusõnnetust, milles on viga saanud 124 inimest ja hukkunud 8.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid