Telia on avanud Eestis juba enam kui 70 5G tugijaama, mis asuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viimsis, Rakveres, Saugas, Jüris, Lool, Kärdlas, Kuressaares, Sakus, Lohusuus ja Kauksis ning Sillamäel.

Tegemist on „peaaegu" 5G võrguga, kuna selle tekitamiseks kasutab Telia 4,5 G sagedusi - Eesti viimased valitsused pole olnud võimelised lihtsalt riigis 5G sagedusi telekomiettevõtetele kätte jagama ning venib see ka praeguse valitsuse laual. Peamiseks põhjuseks julgeolekuasutuste soov Hiina telekomiettevõte Huawei tehnoloogia meie 5G-võrkudest seadusandlikult kuidagi eemal hoida.

Esimesena ehk juuli viimasel nädalal jõuab nimetatud tarkvarauuendus Samsung Galaxi S21 5G mudeliteni. Note 20 mudeliteni jõuab uuendus augusti teises pooles ning Galaxy S20 ja erinevad 5G võimekusega Samsung Galaxy A-seeria mudelid saavad uuenduse sügise jooksul.

Telia Eesti erakliendiüksuse juhi Kristjan Viilmanni sõnul tähistab 5G võrgu toe jõudmine Samsungi 5G telefonideni ühtlasi seda, et peagi saab kõiki Telia poolt müüdavaid eri tootjate 5G mudeleid kasutada Telia 5G võrgus.

„Viimase üheksa kuuga oleme koostöös erinevate telefonitootjatega suutnud saada sisuliselt kõigile enda poolt müüdavatele 5G telefonidele Telia 5G võrgu toe. Eesti 5G arengu seisukohast on see väga oluline ja suur samm. Ühtlasi on positiivne see, et 5G tehnoloogia vastu näitavad suurt huvi üles nii olemasolevad kui uued kliendid. Kuna ka Telia 5G leviala laieneb pidevalt, saavad hetkel meie 5G tehnoloogiat kasutada juba kümned tuhanded kliendid," lisas Viilmann.

Telia pakutava 5G tuge ei ole jätkuvalt Huawei ja Nokia mobiilidel.

5G võrgu kasutamiseks peab olema klientidel lisaks 5G telefonile ka Telia vastava mahuga mobiilipakett. Eraklientidele pakub ettevõte hetkel 20GB, 40GB ja piiramatu mahuga Mobiilse Elu pakette, äriklientidele aga 28GB, 56GB ja piiramatu mahuga Mobiilse Äri pakette. Kõigi nimetatud pakettide kasutajatele on Telia poolt vaikimisi avatud 5G võrgu võimekus.

See tähendab, et kõige odavam 5G-pakett erakliendi jaoks on kuutasuga 23 eurot.

Selle, kas kliendi telefon kasutab parasjagu 5G võrku, tunneb ära telefoni ekraani ülaservas kuvatava 5G ikooni järgi.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid