Esimesed vaatlused: salapärased objektid Tehumardi lahinguvälja kohal 1944

Alates 1943. aastast hakkas Natsi-Saksamaa propagandaminister Joseph Goebbels oma esinemistes rääkima imerelvadest, millega sakslased pidid liitlastele kätte maksma ameeriklaste ja inglaste õhurünnakute eest ning rinnetel osaks saavate kaotuste eest. Samal ajal hakkasid ka liitlaste lendurid raporteerima salapärastest lendavatest objektidest, mis ristiti „foo-hävitajateks" ja „krautide tulekeradeks".

Aastatest 1944-1945 on pärit ka esimesed UFO vaatlused Eestis. Need jäid ametlikult dokumenteerimata, kuid aastaid räägiti Saaremaal rahvajutte imelikest lennumasinatest, mis vahel olevat maandunud ja sealt olevat väljunud kummalised olendid. Rahvas ristis need „surmalaevadeks. Näiteks peale Tehumardi öölahingut 8. ja 9. oktoobril 1944 olla kohalik rahvas ning Eesti Laskurkorpuse sõdurid näinud sigaretikujulise objekti laskumist, millest tulid välja hõbedastes skafandrites mehed, kes käisid uurimas lahinguväljal lebavaid laipu. Väidetavalt olevat ohvitserid ning poliittöötajad keelanud Punaarmee võitlejatel nähtust mitte rääkida.

Teine sarnane juhtum olevat aset leidnud 1945. aasta suvel kui Saaremaal Lümandas olla karjamaale maandunud taldriku-kujuline objekt, millest väljusid kaks olendit, kes liikusid taluõuele. Talurahvas meenutas, et nende näod olid olnud kummalised, neil olla olnud vidukil silmad, tillukesed lõuad ning linnu-sarnased näod. Peretütar Miiu Nurja olevat hilisemate mälestuste järgi tundnud tõmmet nende olendite poole, kes teda hoolega uurisid. Pärast väikest pausi olevat mehikesed lahkunud oma sõiduriista poole ja lahkunud.

Igor Volke kommentaar: „Sõja aja lõpust on sellised juhtumid. Saaremaal Nurjade perekonnas käisid keskmist kasvu hõbeülikondades ja linnu-sarnaste nägudega humanoidid tütart vaatamas.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid