Kell 10-13.10 vältav üritus keskendub interneti ning valeinfo-, keskkonna- ja suveräänsusega seotud teemadele. Päeva toob kokku Eesti internetikogukonna huvilised, et koos anda oma panus interneti arengutele. Teiste seas võtavad sõna riigi küberturvalisuse juht Raul Rikk, advokaat Karmen Turk, veebikonstaabel Andero Sepp, ajakirjanik Martin Laine ja IT-visionäär Linnar Viik.


Ajakava

Kell 10.10 - 11.00 | Väike vale, suur vale, interneti vale?

Järjest sagedamini leiab Eesti internetist kaheldava väärtusega infot või sootuks lausvalet ning sageli ei ole enam tegemist pehmete teemade, vaid väidetega, millesse uskumine kujutab otsest ohtu lausa rahva tervisele. Kui ühismeedias on sisse seatud kindlad protseduurid, kuidas valeinfost lehe halduritele märku anda, siis kuidas on see korraldatud kodulehtede puhul? Milline on teekond ühe suure ja selge e-vale märkamisest kuni selle eemaldamiseni? Kas praegune süsteem on kodanikele piisavalt hea või saab seda mõne lihtsa meetodiga oluliselt paremaks muuta? Ja kas internetil võiks olla vastutav toimetaja? PS. Unustamata samas, et meil on arvamus- ja sõnavabadus.

Karmen Turk, Advokaadibüroo Triniti
Katrin Tiidenberg, TLÜ osaluskultuuri professor
Andero Sepp, veebikonstaabel
Martin Laine, ajakirjanik, Delfi faktikontroll
Modereerib Henrik Roonemaa

11.10 - 12.00 | Keskkonnasäästlik internet - kas reaalsus või rohepesu?

Kui võtta internet tükkideks, siis milline neist tükkidest on kõige keskkonnavaenulikum? Ja kas selle tüki rohelisemaks muutmine muudaks midagi ka laiemas plaanis? Kui palju Eesti internet täna ressurssi võtab ning mida saavad meie ISP-d, veebilahenduste pealikud või miks mitte ka lõppkasutajad ära teha selleks, et Eesti interneti jalajälg tõepoolest väiksemaks saaks? Või oot, kas te ei tunne siin hoopis ühe kallimat sorti (rohe) pesupulbri lõhna? Ja mida teeb muu maailm ning kuidas nende praktikaid siin kohaldada?

Harri Moora, keskkonnateadlane, SEI Tallinn vanemekspert
Andre Visse, Telia Eesti tehnoloogiajuht
Ivo Krustok, Keskkonnaministeeriumi kliimanõunik
Modereerib Henrik Roonemaa

12.20 - 13.10 | Guuglike, guuglike laua peal, kelle internet on suveräänseim ilma peal?

Iga riik on oma tõe sepp ja oma interneti valaja - just nii võiks parafraseerida tuntud laulusalmi, sest ühtne, vaba ja kõigi jaoks samade reeglitega internet kipub jääma paratamatult üha kaugemale selja taha. Kuidas mõistame interneti suveräänsust meie, lääneriigid, ja millisest internetist unistavad näiteks Venemaa ja Hiina? Milline on valitsuste roll digitaalse vastutustundlikkuse suunajana ning kas suveräänsuse kattevarjus kosub internetis hoopis protektsionism? Ning kuidas mõjutab üha kasvav fragmenteerumine Eesti internetikasutajat?

Kadri Kaska, NATO Küberkaitse Kompetentsikeskuse teadur
Linnar Viik, IT-visionäär
Raul Rikk, riikliku küberturvalisuse juht
Modereerib Henrik Roonemaa

Aruteludesse saab vahetult sõna sekka öelda või küsida, kui registreeruda üritusele aadressil https://paev.internet.ee Küsimused saab ka eelnevalt jätta aadressile info@internet.ee

Interneti Päev 2021 on eesti keeles ning osalejatele tasuta.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid