Selleks asendati juba veebruari lõpus Lõuna-Eestis Koorastes olnud kuldnoka vana pesakast kaameraga kastiga. Et pesakastis toimuvat oleks jälgida parem ning vaataja saaks elamuse ka enne ja pärast pesakastis sees tehtavatest toimetustest, on teine kaamera paigutatud välja.

Kohe pärast pesakasti paigaldamist, kuid enne veebiülekandega alustamist, leidsid selles aset mitmed põnevad linnuelu sündmused: esmalt pidas uut pesakasti enda omaks rasvatihane, kes kastis pidevalt ka ööbimas käis. Kuid 26. märtsil saabus oma vanasse pesitsuskohta kuldnokk, kes koheselt juba ööbima läinud rasvatihase pesakastist välja ajas ning ennast peremehena sisse seadis.

Alates 27. märtsist toimetab pesakastis juba kuldnokapaar, kes on toonud pesakasti pisut pesamaterjali - see kinnitab, et nad on võtnud pesakasti omaks. Kindlasti tasub ka kuulata ülekandest kostvat värvikat kevadist kuldnokalaulu ning heita pilk kaamera kaudu pesakasti ka õhtul pimenedes - mõlemad kuldnokad käivad pesakastis ka ööbimas.

Praegu, märtsi lõpus - aprilli alguses, on kuldnokkade pesaehitamine siiski pigem vanade pesapaikade ülevaatamine ja kohendamine, mida teevad mõlemad vanalinnud. Tõsisem pesaehitamine läheb kuldnokkadel lahti paari nädala pärast aprilli keskpaigas ning mune võib pesas näha aprilli viimasel dekaadil.

Otsepilti kuldnoka pesast vahendab Eesti Ornitoloogiaühing koostöös Beta Group'i, Linnuvaatleja ja Looduskalendriga, ülekannet võimaldab Elisa.