Reelsi abil on võimalik luua kuni 30-sekundilisi mitmetest klippidest koosnevaid videoid, millele saab lisada erinevaid helilisi ja visuaalseid efekte. Videoid saab jagada oma Instagrami seinale ka Reelsi videotele pühendatud vahelehele.

Video saab salvestada otse Reelsi funktsioonis või kasutada selleks juba varem salvestatud klippe oma telefonist.

Mõned funktsioonide näited:

  • Heli: Otsi erinevaid lugusid Instagrami muusikapangast või salvesta päris oma originaalheliga Reels. Kui jagad Reelsi originaalheliga, on see audio vaid sinu kasutuses, kui sinu konto on aga avalik, saavad sinu helifaili oma Reelside loomiseks kasutada ka teised, valides sinu Reelsilt valiku „Kasuta heli" ehk „Use Audio".
  • AR Effects: Instagram ja sisuloojad kõikjalt maailmast on loonud mitmeid eriefekte, et saaksid neid oma Reelside salvestamiseks kasutada.
  • Taimer: Klippide salvestamiseks saad kasutada ka taimerit.
  • Joonda: Joonda elemendid eelmisest klipist, et need sujuvalt järgmisesse klippi üle tuua.
  • Kiirus: Soovi korral saad oma audiot või videot kiirendada või aeglustada. Nii saad salvestada aegluubis videoid või panna hoopiski oma video muusika rütmiga hästi kokku kõlama.
  • Touch-Up filter: Touch-up filter teeb sisu sujuvamaks.

Eile tuli teine uuendus veel: muusikat lisada ka oma Facebook või Instagram Story fotodele ja videotele. Koos muusika lisamisega käib kaasas ka „Lyrics Sticker", mis näitab ekraanil laulusõnu ning „Music Question Sticker", mis võimaldab küsimusele vastata sobiva lauluga. Lugusid saab lisada Facebooki oma huvide või hobide alla ning oma lemmikloo saab panna ka oma profiilile. Kui keegi külastab sinu profiili, hakkab see mängima. Laulu peale klikkides viib see artisti leheküljeni.