Uuringu juhi, antimikroobsete ainete professori Tanel Tensoni sõnul paisusid koroonaviiruse näidud reovees ohtlikult suureks veebruari alguses ja viie nädala jooksul pole need kahanenud.

„See tõus on kajastunud üldistes nakatumisnäitajates ja kahjuks ka haiglaravi vajavate patsientide arvus. Paraku tuleb valmis olla selleks, et need arvud lähemal ajal ei lange. On hea, kui jõuame stabiliseerumiseni," tõdes Tenson.

Ainsa roheliseks märgitud kohana torkab kaardil silma Kuressaare, kus on viimase nädalaga nakatunute arv kolmandiku võrra langenud.

"Ülim ettevaatlikkus on praegusel ajal siiski kõikjal hädavajalik. Seepärast ei julge ühekordse tulemuse pealt veel üleliia suurt heameelt tunda. Järgnevad nädalad näitavad, kui kindel Kuressaare trend on," selgitas Tenson.

Pildilt on täiesti kadunud Jõgeva, ent asi selles, et sealse proovi koostis viitas kogumisel toimunud tehnilisele tõrkele.

Reoveeproove kogutakse iga nädala alguses kõigis maakonnakeskustes ja üle 10 000 elanikuga linnades. Uuring aitab avastada varjatud koldeid ja jälgida muutusi puhangudünaamikas.