Møller Auto Ülemiste müügijuhi Jaanus Meenovi sõnul ei tulnud valitsuse otsus ettevõttele ootamatult ning koroona-aastaga on meeskonnal olnud aega kohaneda juba kevadest.

„Tegemist on ikkagi tervise- mitte finantskriisiga ning vaatamata kõigele otsivad inimesed jätkuvalt võimalusi auto ostmiseks. E-poodlemine automüügi sektoris on popp teema, kuid enne ostu tegemist soovib klient ikkagi autosse sisse istuda ja sõitu kogeda, mistõttu pole meil automüüki võimalik sajaprotsendiliselt digikanalitesse suunata," selgitas Meenov.

Alates 11. märtsist saab Møller Auto esinduste ladudes olevaid sõidukeid vaadata ja katsuda esinduste parklates. Veebilehelt ning samuti salongi ustelt leiab müügi-inimeste kontaktid, kes teevad kliendi palvel vastava sõiduki uksed lahti ja seda maski kandes ja ohutut distantsi hoides tutvustada.

Proovisõidule müügiinimene kaasa ei tule ning ülevaade vastava sõiduki lisavarustusest, mugavusest ja tehnikast antakse proovisõidule eelneva konsultatsiooni ajal kas telefonis või üle videosilla. Sõidukeid tuulutatakse ja desinfitseeritakse regulaarselt pärast igat proovisõitu. Sõidukite teenindus toimub tavapäraselt edasi.

Meenovi sõnul oli koroona esimene laine ehmatav, ent õpetas palju. „Kuigi tehakse rohkem tasakaalukamaid otsuseid, on Eesti inimeste auto ostu huvi vaatamata kõigele säilinud. Kuna koroonakriisis said eelkõige pihta autotehased, millest tekkisid ka tarneraskused, oli möödunud aasta kõige suuremaks õppetunniks kindlasti see, et tuleb omada arvestatavat sõidukite ladu. Koroona on piiranud reisimist mujale ning inimesed otsivad aktiivselt võimalusi liikuda oma sõiduvahendiga loodusesse matkama või maale suvilasse," rääkis ta.

Topauto teatas samuti, et on korraldanud Tallinnas automüüki ja proovisõite välitingimustes viisil, et järgitakse kehtestatud 2+2 reeglit. Samuti jätkab ettevõte hooldusteenuse pakkumist.

Topauto salongi ette loodud drive-in alal on võimalik endiselt uusi automudeleid uudistada, proovisõite teha ning soovi korral ka ostutehing sõlmida. Kõik proovisõiduautod on ettevõtte teatel desinfitseeritud.

„Juba eelmisel kevadel pakkusime klientidele kontaktivaba proovisõidu ja autohoolduse võimalust ning jätkame sarnaselt ka nüüd, et inimestel oleks võimalik turvaliselt oma igapäevased autodega seotud toimingud läbi viia," ütles Topauto juhatuse esimees Janel Sell. „Uuendusena oleme viinud autod salongist välja ning tekitanud maja ette drive-in väliala."

Proovisõidud soovitab Sell virtuaalselt või telefoni teel ette broneerida, ent kohapeal on müügikonsultandi näol tugi olemas ning klient saab kõikidele oma küsimustele vastuse.

„Paigaldasime autodesse telefonid, et konsultant saaks Topautosse tulnud kliendiga kontaktivabalt suhelda, talle sõidukite omadusi tutvustada ning vajadusel ka proovisõitu assisteerida," selgitas Sell.

Ka autoostu protsess käib 2+2 reeglit järgides ning vajalikud paberid vormistatakse müügikonsultandi abiga välialal. Soovi korral on Topautos ostutehing võimalik läbi viia täiesti kontaktivabalt ja virtuaalselt.

„Müügikonsultandid saavad kliendile huvipakkuva auto kohta saata tutvustusvideo, näidata detailselt kõike, mis klienti huvitab ning ostu korral toimetame auto tasuta kliendile ükskõik millisesse Eestimaa nurka," ütles Sell.

Samuti jätkab uutes tingimustes tegutsemist autode järelteenindus ning 2+2 reegli paremaks järgimiseks on tööde vastuvõtt üle viidud avaramasse ruumi, kus on võimalik inimesi rohkem hajutada.

„Inimesed, kellel on planeeritud märtsikuusse rehvivahetus, õlivahetus, kevadine autohooldus või remont, ei pea oma plaane muutma, vaid võivad südamerahuga oma sõiduki meile tuua ning kõik vajalikud tegevused saavad tehtud," lubas Sell.

Järelteeninduse saamiseks võib klient lisaks tavapärasele hooldusesse tuleku asemel jätta oma auto võtmed kontaktivabalt Topauto postkasti. Kui autotehnikud on sõiduki üle vaadanud, saadavad nad Superservice Triage teenuse kaudu kliendile e-kirjaga kirjeldused ja fotod vajalikest töödest ning eeldatava maksumuse. Kui inimene on tööd virtuaalselt aktsepteerinud, tehakse need ära ning klient saab peagi oma sõiduki kätte.