„Uus MacBook Air, millele on lisatud esimene Apple’i enda loodud M1 kiip on suur edasiminek kiiruse ja töövõime suhtes, seda just eelmiste mudelitega võrreldes. Ka akukestvus on tunduvalt pikem, mis annab võimaluse arvutit kasutada juhtmevabalt pea kogu päeva,” selgitas Andrej Michailov, Apple’i tunnustatud müügiinsener.

Tootlikkuse ja tehnoloogia areng

Apple’i kõige õhem ja kergem arvuti, mille kogukaal on vaid 1,29 kg, on saanud täieliku uuenduskuuri. See sisaldab endas ka M1 kiipi, mis on spetsiaalselt Maci arvutitele loodud.

Rohkem kui kolm korda kiirem protsessor võimaldab kõik vajalikud tööd palju tõhusamalt ära teha. 8-tuumaline protsessor saab igapäevaste ülesannetega sujuvalt hakkama ja kasutab vaid kümnendiku arvuti koguenergiast.

Uus kiip on varustatud ühe kiireima graafikaprotsessoriga, mis võimaldab töödelda fotosid ligi viis korda kiiremini kui varem. See võimaldab uuel MacBook Airil toime tulla keerukate ülesannetega, kasutada uusimaid graafilise disaini programme, luua ja töödelda tippkvaliteediga videoid või mängida mahukaid arvutimänge.

M1 kiip sisaldab ka uue põlvkonna masinõpet. Täiustatud 16-tuumaline neuromootor suudab nüüd õppida üheksa korda kiiremini. Lisaks on see võimeline tegema ligi 11 triljonit toimingut sekundis. Need arengud avavad uusi võimalusi automatiseerimiseks, optimeerimiseks ja tehisintellektiks. Kuigi sellised muutused pole palja silmaga nähtavad, kiirendavad need märkimisväärselt iga toimingut. See võimaldab töötada palju tõhusamalt ja teha sama aja jooksul rohkem.

Uue põlvkonna energia säästmine

Ühe positiivse muudatusena võib välja tuua ka selle, et uus MacBook Air paistab silma kõrgel tasemel energia säästmisega. Isegi suurima efektiivsuse säilitamisel säästab M1 kiip arvuti energiat. Iga ülesande jaoks kasutatakse võimalikult väikest energiatarbimist, pikendades seeläbi aku kasutusaega. MacBook Airi aku töötabki just seetõttu varasemast palju kauem. Veebibrauserite kasutamisel töötab aku kuni 15 tundi ja filmide vaatamise ajal ligi 18 tundi.

Uuenduste tõttu on võimalik MacBook Airi kasutamisel pidevalt liikumises olla. Seda on lihtne nii loengusse, tööle, reisile kui ka puhkusele kaasa võtta, kuid see annab võimaluse ka kodus mugavamalt tööd teha. Olgugi et kaalu ja välimuse poolest on sülearvuti säilitanud oma kerguse ja lihtsuse, siis tema võimekus on suurenenud pea viis korda ning uus aku on võimeline kestma rohkem kui viis tundi kauem kui varem.

MacBook Airil puudub nüüdsest ka ventilaator. Seetõttu töötab arvuti üdini vaiksena ja vajaliku tuulutuse garanteerib sissegenereeritud jahutussüsteem.

Kasulik nii tööks kui ka lõbuks

Olulised muutused arvuti sisus ei ole takistanud säilitamast MacBook Airi sujuvat ja elegantset disaini. Ka uued mudelid on saadaval kuldse, kosmosehalli ja hõbedasena.

Arvutil on realistliku ja detailse graafika haldamiseks 13,3-tolline 2560 x 1600 Retina ekraan koos P3 laia värvigammaga. Tekst on silmatorkav ja selge. Spetsiaalne True Tone tehnoloogia reageerib keskkonnale, kohandudes ümbritseva värvitemperatuuri muutustega, valib looduslikud toonid ning hõlbustab lugemist ja vaatamist.

Samuti on arvutil kvaliteetne 720p FaceTime HD-kaamera oluliste videokõnede jaoks kolleegide, klientide ja partneritega ning meeleolukate videokõnede jaoks pere, sõprade ja sugulastega. Täiustatud videosignaali protsessor tagab, et kõned on selged ja erksad. Samuti sisaldab see mürasummutavat tehnoloogiat – spetsiaalne kolme mikrofoni kombinatsioon keskendub pigem kõnelevale häälele kui muudele ümbritsevadele helidele. Stereokõlarid võimaldavad muusikat ja filme nautida ning järgmise põlvkonna Wi-Fi 6 tagab kiire ühenduvuse.

Taustavalgusega klaviatuur ja puuteplaat Force Touch muudavad arvuti kasutamise tunduvalt kergemaks, sest suudavad juba ühe puudutusega tegutseda.

Nagu kõigis Apple’i seadmetes, keskendutakse turvalisusele ja privaatsusele, et kaitsta kõiki isikuandmeid. Failikrüptimine, süsteemi integreeritud turvafunktsioonid, turvalised maksed Apple Payga, Touch ID funktsionaalsus turvaliseks avamiseks ja maksed on vaid mõned võimalused, kuidas tagada, et igaühe privaatne teave oleks kindlalt kaitstud.

macOS Big Sur veelgi parema kogemuse saamiseks

Uus MacBook Airi mudel sisaldab tipptasemel arvutioperatsioonisüsteemi macOS Big Sur. See on loodud M1 kiibi kogu potentsiaali ärakasutamiseks – suure efektiivsusega, pikema aku kestvusega, tugevate turvafunktsioonide ja seni suurima Maci programmide koguga.

Lisaks uue disaini turule toomisele on veelgi olulisem täiendus tehtud Safari veebibrauserile, samuti on loodud nii Mapsile kui ka Messagesile uued funktsioonid ja tunduvalt parem andmekaitse.

Lisaks võimaldab see operatsioonisüsteem esimest korda kasutada ka soovitud iPhone’i ja iPadi rakendusi otse kõigis oma Maci mudelites koos M1 kiibiga. Tegemist on seni kõige võimsama Apple’i tarkvaraga, mis praegu saadaval on.

Hetkel on võimalik mis tahes Maci mudeli ostuga saada kaasa Apple TV tasuta üheaastane prooviversioon. Parimate nutiseadmete pakkumiste saamiseks lugege lähemalt Apple’i volitatud partnerite veebipoodidest.