Avaldusi võetakse vastu 31. märtsist 28. maini ja arvestatakse ainult nende kaheksa nädala jooksul ESA karjäärisaidile esitatud avaldusi. Pärast seda algab kuueastmeline valikuprotsess, mis peaks lõppema eeldatavasti 2022. aasta oktoobris.

Vastsed tööleasujad hakkavad tegutsema koos olemasolevate astronautidega ning eriti julgustatakse kandideerima naisi, kuna agentuur püüab oma ridades laiendada soolist mitmekesisust, teatas ESA täna õhtul.

„ESAs valitsev mitmekesisus ei peaks hõlmama mitte ainult meie astronautide päritolu, vanust, tausta ega sugu, vaid esineda võib ka füüsilisi puudeid. Selle unistuse elluviimiseks käivitan koos astronautide värbamisega paraastronautide teostatavuse projekti - uuenduse, mille aeg on kätte jõudnud," sõnas ESA inim- ja robotiuuringute direktor David Parker.

ESA on valitsustevaheline organisatsioon, mis loodi 1975. aastal ja mille ülesanne on kujundada Euroopa kosmosevõimekuse arengut ja tagada, et kosmosesse tehtavad investeeringud tooksid kasu Euroopa ja kogu maailma kodanikele.

ESA-l on 22 liikmesriiki: Austria, Belgia, Eesti, Hispaania, Iirimaa, Itaalia, Kreeka, Luksemburg, Madalmaad, Norra, Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Soome, Šveits, Taani, Tšehhi Vabariik, Ungari ja Ühendkuningriik. Sloveenia ja Läti on assotsieerunud liikmed. Lisaks osaleb Kanada mõnes ESA programmis koostöölepingu alusel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid