Firma viimane sisepõlemismootoriga sportauto peaks avalikkuse ette jõudma juba selle aasta sees, kirjutab Accelerista.com.

Mõeldes sellele, kui väga on Lotused tegelikult nišimasinad, on ime, et firmal on seni elu sees püsinud. Selles on süüdi just seesama E-kolmik ning nüüd on aeg hüvasti jätta.

Lotusel on ka siinkirjutaja südames eriline koht – suuresti on just Lotus ning Colin "lihtsusta, siis lisa kergust" Chapman süüdi selles, et oma hobiautode ehitamise juures jätsin võimsuse tagaajamise selja taha ning hakkasin kõrgelt hindama kergust – massi eemaldamine on peaaegu et tasuta hobujõud!

Lotus Elise, mis avalikustati 1995, taaselustas Briti kergete sportautode tootja ning tõi nad mitmes mõttes maailmakaardile – pressitud ja põimitud alumiiniumist ülijäik šassii sai vast enim tähelepanu.

Kui oli aeg proovisõitudeks, said autotöösturid, autoajakirjanikud ja sportautoentusiastid üle ilma tunda, mida tähendab tõeliselt suurepärane juhitavus.

Sellest masinast sai verstapost, mille kohta liigub autoringkondades ütlus: kui sul on võimalus sellega sõita, aga mitte seda endale osta, siis ära sõida Elisega. See rikub kõik ülejäänud autod ära.

Lotus keeras aga valemile veelgi vinti peale – avalikustas 2000. aastal Elise'i rajafookusega kupeeversioon Exige.

Ajapikku tulid võimsamad mootorid, külge kruviti aina suuremaid kompressoreid ning 2017 tutvustati seni võimsaimat versiooni Cup 430. Jah, see arv tähistab hobuseid – autos, mis kaalub vaid 1056 kg.

2008 näidati avalikkusele aga Evorat, mis jõudis tootmisse 2009. See masin võttis rohkem mugavusele suunitletud lähenemise, pakkus 2 + 2 versiooni ning see kajastus ka massis – raskeim Evora kaalub üle 1400 kg. Mootorivaliku võimsaim V6 annab sarnaselt Exige'iga välja 430 hj.

Mis juhtub aga nüüd, kui firmat elus hoidnud kolmik auga välja teenitud puhkusele saadetakse? 2017 ostis hiinlaste Geely Lotuses enamusosaluse, pakkudes ka teatavat rahalist turvavõrku. Plaan on, nagu ikka, ajapikku elektrile üle minna.

Esimene pääsuke on juba tuttav nimi – 2000-hobujõuline täiselektriline hüperauto Evija, mida toodetakse vaid 130 eksemplari.

Lisaks aga on plaanis välja tulla veel kolme mudeliga, mille siluette aimab allolevalt pildilt.

Tootja foto

Üks katte all olevatest masinatest on Lotuse viimane ainult sisepõlemismootoriga isend, teine aga V6 ja elektriajami toel liikuv Type 131.

Sosistatud on ka Lotuse linnamaasturist, mida siit pildilt ei leia – kui see tõele vastab, siis on tulemas päris mitu "Ka sina, Brutus"-momenti.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena