Musk ütles, et Tesla “tumedaimatel päevadel”, Model 3 arenduse ajal kaalus ta tõsiselt firma müüki, et plaanidega saaks jätkata. Ta oleks nõus olnud kümnendikuga firma hetke turuväärtusest ehk 60 miljardi dollariga.

Aastal 2017 kulus Teslal Model 3 peale meeletult raha ning Musk oli sunnitud tervele California Fremonti tehase kollektiivile tunnistama, et ees seisavad vähemalt pool aastat väga raskeid ja heitlikke aegu.

See toimus umbes samal ajal, kui Apple otsustas panustada isesõitva auto arendamisse. Apple on viimastel aastatel palganud mitmeid endiseid Tesla töötajaid ja spetsialiste jõuülekannete, isesõitmise ja sõidukite interjööri vallas ning ära ostnud mitmeid firmasid, mis isesõitvate autode arendusega tegelevad.

2017 algusest on nii Tesla kui Apple’i aktsiad olnud tõusuteel. Tesla aktsiad on küll rohkem, umbes 1400% tõusnud, kuid firma turuväärtus on siiski Apple’ist vaid kolmandik.

Pärast seda, kui Apple teatas, et plaanivad 2024 tuua turule oma isesõitva auto, on nende aktsiad teinud hüppe ning Tesla omad pisut langenud.