Brandenburgi keskkonnaministeerium käskis lõpetada puude raiumise ja värvitöökodade ehituse, kuniks vastav makse laekub, ütles ministeeriumi esindaja reedel.

Tesla peab kohalikele ametivõimudele maksma 100 miljoni eurose tagatise juhuks, kui tehase ehitamisel ilmneb ületamatuid takistusi ning see tuleb lammutada.

Kuna Tesla ei teostanud makset kokkulepitud tähtajaks 17.12.2020, on neil nüüd aega kuni 4. jaanuarini 2021. Kui sellest tähtajast kinni ei peeta, riskib Tesla kõigist esialgsetest ehituslubadest ilma jäämisega.

Igasugune suurem viivitus paneks põntsu Tesla ambitsioonikale plaanile oma esimene Euroopa tehas juba järgmise aasta keskpaigaks valmis ja tööle saada.

Tehase võimekus saab olema suurusjärgus 500 000 autot aastas. Kõige suurema löögi alla satuvad just Saksa konkurendid – VW plaanib Teslaga sammu pidamiseks oma Wolfsburgi kompleksi laialdaselt uuendada.

Lisaks sellele tagasilöögile otsustas reedel ka Berliini-Brandenburgi kõrgem halduskohus, et Tesla peab puude raiumisega piiri pidama. Kohalikud keskkonnahoidjad juhtisid tähelepanu sellele, et Tesla ei pööra looduse säästmisele piisavalt tähelepanu ning raietegevuse käigus tapetaks talveunes liivasisalikke.

Kohus otsustas, et rohkem töid ei piirata, kuna keskkonnahoidjad ei pakkunud piisavalt tõendeid, et kohalik loomastik oleks muude tööde tõttu ohustatud.