Need ja mitmed teised robotid on loodud Boston Dynamicsi poolt, kelle aktsiad Hyundai Motor Group 80% ulatuses omandamas on. Kokkuleppele jõuti mõned päevad tagasi ning ostusummaks on veidi üle 900 miljoni euro, kirjutab Accelerista.com.

Nagu eelmisel nädalal kirjutatud, on lisaks näiteks vesinikule ja lendavatele aut… vabandust, “UAM-idele” osaks Hyundai tulevikuvisioonist ka robotid. Hyundai teatas, et otsustas Boston Dynamicsi omandada, kuna firma on suutnud arendada võtmetehnoloogiaid robotite navigeerimise, ümbruse kaardistamise ning nö “tarkuse” osas – teisisõnu kuidas robotid oma keskkonda tajuvad, hindavad ning seal omapäi liiguvad ja hakkama saavad.

Kasuks tuleb ka see, et BD kontorid asuvad nii Bostonis kui Räniorus, mis teeb kohalike helgete peade värbamise ning koostööprojektide teostamise lihtsamaks.

Hyundai plaanib muuhulgas kasutada roboteid ladude automatiseerimiseks, inimeste abistamiseks hooldekodudes ning ohtlikeks andmekogumisretkedeks, mis nõuavad inimesega võrreldavat liikuvust.