Hiljuti lasti erimudelite viimistlemiseks rooli ka Alfa Romeo Racingu võidusõidupiloodid Kimi Räikkönen ja Antonio Giovinazzi, kelle ülesandeks on Balocco testkompleksis autode sõiduomaduste osas tagasisidet anda. Lähemalt näeb siit videost.

Giulia GTA ja GTAm on Quadrifoglioga võrreldes agressiivsemad mitmel rindel – rohkem jõudu ja väiksem mass on ootuspärased, aga palju põnevam on see, mida on tehtud aerodünaamikaga.

Nimelt pakub GTAm tava-Quadrifogliost kolm ning GTA-st kaks korda rohkem aerodünaamilist surujõudu. Selles on “süüdi” partnerlus Sauber Engineeringuga, mis tagas muuhulgas juurdepääsu nende Šveitsis asuvale tuuletunnelile, kus lihvitakse Sauberi F1 autode aerodünaamikat.

GTA lisade hulka kuuluvad süsinikkiust esipamper, splitter, difuusor ja küljekarbid. GTAm lisab aeronimistusse veel suure seadistatava tagatiiva ning kõik need lisad kasvatavad kurviläbimiskiiruseid ja stabiilsust. Väga tähtis osa on ka nn “siledal põhjal” – mida siledam on masin põhja alt, seda vähem tekib muuhulgas kiirust tapvat tõstejõudu.

Mootoriks on sama 2,9-liitrine topeltturboga V6, mille leiab nii Giulia kui Stelvio Quadrifoglio pardalt. Akrapovici titaanist väljalaske ja suuremate turboturbiinide toel on tavapärase 510 hobuse asemel välja muditud 535. Lisaks on laialdase süsinikkiu kasutamise abil Giulia Quadrifoglioga võrreldes kaotatud 100 kg ning see on 0-100 km/h sprindi kukutanud 3,9 sekundi pealt 3,6-le.

Nii GTA kui GTAm tulevad uute amortide, vedrude ja puksidega ning rööbet on laiendatud 50 mm. Alfale omase neljalehise ristikheinalehe disainiga veljed on nüüd keskkinnitusega – nagu päris võidusõiduautodel!

Sõitjateruumist midagi väga põnevat ei leia – uus rool, palju Alcantarat ja süsinikkiust viimistlust. Erimudeleid toodetakse kahe peale kokku vaid 500.

Ajalugu ja tausta

Kuna Alfa Romeo sai 24. juunil 110-aastaseks, sooviti selle tähistamiseks võtta ette midagi ägedat ja erutavat – midagi võrreldavat sellega, mida Ferrari tegi oma neljakümnenda sünnipäeva puhul. Kui kohe ära ei ühenda, siis vihje on nimes ja numbris – Ferrari, 40. F ja 40… ehk teisisõnu üks legendaarsemaid superautosid maailmas.

Seega võeti tähekombinatsioon, mille juured ulatuvad aastasse 1965, ja otsustati see taaselustada. GTA tähendab Gran Turismo Alleggerita – esimesed kaks ei vaja tutvustamist, viimane aga tähendab “kergemaks tehtud”. Nimelt aastal 1965 võeti niigi kerge Giulia GT ning suudeti selle massi veel viiendiku (!) võrra kukutada.

Uue GTAm näol peaks igatahes olema tegu kiireima tänavalegaalse Alfaga läbi aegade. Alfistidel on nüüd, mida pikisilmi oodata. Veidi rohkem pilte näeb siin.