Kaardi PIN-koodi saavad mobiiliäpis vaadata nii era- kui ärikliendid, oluline on, et äpp oleks uuendatud. Selleks tuleb LHV mobiiliäppi siseneda oma kasutajanimega ning kasutada sisselogimiseks Mobiil-ID-d või Smart-ID-d. Menüüs tuleks liikuda kaartide vaatesse, valida kaart, mille PIN-koodi soovid vaadata ning vajutada nupule PIN. Oma PIN-koodi nägemiseks tuleb kinnitada soov digitaalse allkirjaga (PIN2-ga), misjärel kuvatakse sinu PIN-kood 10 sekundiks. Samuti näeb seda, mitu korda oled oma PIN-koodi vaadanud.

„Turvalisuse pärast pole vaja muretseda, sest digitaalselt kuvatav PIN-kood on hoolikalt kaitstud - pank seda ei salvesta ning kood jõuab kliendini läbi krüpteeritud kanalite," kinnitas pank.

PIN-koodi näevad nii praegused kaartide omanikud kui ka uute kaartide tellijad. Eelduseks on, et kaart, mille PIN-koodi soovid vaadata, on aktiivne. Samuti peab sul olema lepingute sõlmimise õigus ja juurdepääs kaardiga seotud kontole. Kui kaardi valdaja ja konto omanik on erinevad, siis PIN-koodi vaatamise võimalus puudub. Erandiks on vaid alaealised, kelle puhul võimaldame ka lapsevanemal vaadata alaealise lapse PIN-koodi.

Mis puutub uute kaartide PIN-koodide saatmisse, siis tavapäraselt on neid saadetud klientidele eraldi ümbrikuga. LHV jaepanganduse juhi Kadri Kiiseli sõnul nähakse ka selles osas tulevikus olulist ressursi kokkuhoiu võimalust.

„See on esimene samm selle suunas, et tulevikus ei peaks PIN-koode paberile üldse trükkima. Esialgu jätkub PIN-koodide saatmine endistviisi, ent lähitulevikus anname kliendile valida, kas ta soovib uue kaardi PIN-koodi vaid digitaalselt või ka paberil," lisas ta.

LHV pangateenuseid kasutab üle 231 000 kliendi ja LHV hallatavatel pensionifondidel on üle 182 000 aktiivse kliendi. LHV Ühendkuningriigi filiaal pakub panganduse taristut enam kui 120 rahvusvahelisele finantsteenuste ettevõttele.