Põhja politseiprefektuuri teatel teatati esmalt 5. septembril politseile, et Rae külas Loopera teel varastati sõiduautost BMW armatuur, automakk Bang & Olufsen ja autokõlarid. Lisaks langesid kurjategijate saagiks mõlemad esituled.

Kõigest päev hiljem said korravalvurid teate, et Nõmmel Palusambla tänaval on öösel taaskord sisse murtud sõiduautosse BMW, kust varastati rool, esimesed tuled, salongiliistud ja armatuur.

Forte kirjutas möödunud nädala neljapäeval, et kurjategijad on Harjumaa mitmetes valdades viimase nädala-kahe jooksul seni teadmata viisil sisenenud kümnetesse BMWdesse ning need kõigest väärtuslikust tühjaks teinud.

Lääne-Harju politseijaoskonna juhtivuurija Erika Juksar ütles toona, et politseile teadaolevalt oli ainuüksi viimase nelja öö jooksul Harjumaa erinevates piirkondades varastatud seitsmest BMW sõidukist erinevaid elektroonikaseadmeid ning osi. Näiteks oli varaste saagiks langenud rool, auto tuled, arvuti ja auto navigatsioonisüsteemid.

„Kuna juhtumid on võrdlemisi värsked, siis on uurimine veel algusjärgus ning kõikide asjaolude väljaselgitamine toimub alustatud kriminaalmenetluste käigus. Samuti on selgitamisel see, mil viisil autodesse sisse tungiti," lisas Juksar.

Harku valla elanikud on asunud omavahel sotsiaalmeedias jagama ka operatiivinfot BMWdesse sissetungimiste laine osas. Selles vestluslõimes selgub, et ainuüksi selles vallas on viimase kolme nädala jooksul olnud autodesse sisenemisi üheksa.

„Soovin anda teada, et Harku vallas on liikvel varaste jõuk, kes tühjendab autosid elektroonikast. Täna öösel avati uuem BMW Tabasalus ja tühjendati auto kogu elektroonikast, kaasaarvatud näidikute plokid ja iluliistud. Auto on avatud ilma vigastamata lukke, seega hoidke autode avamiseks kasutatavaid pulte võimalikult kaugel autodest...," kirjutas üks valla elanik eile.

Pangapealse elamurajooni elanik andis samas teada BMW-sse sissetungimisest ja elektroonika varastamisest ööl vastu möödunud neljapäeva. Sama juhtus öösel Muraste naaberelamurajoonis Kolmiku tänaval. Üks elanik märkas aga, et ühe kaupluse ees olles lakkas tema auto juhtpult töötamast - funktsioonid taastusid poe juurest lahkumise järel.

Teisipäeval oli sarnaselt sisse tungitud kolme BMWsse Viimsis.

Üks kuriteo ohvritest rääkis ka, et kurjategijad pritsivad autod mingisuguse vedelikuga üle, et mingisuguseid jälgi ei jääks.