„Algatus konkreetselt NDA tegemiseks ja ka alustekst on tulnud Amazoni poolt," ütles Fortele MKM-i asekantsler Siim Sikkut.

Sikkut rääkis, et konfidentsiaalsusleping võimaldab arutada ettevõttel huvide ja koostöökohtade üle nii, et ärisaladused oleksid kaitstud ja samas vajalikul detailsusastmel, et saaks tekkida konkreetsed plaanid.

Ta märkis, et ka MKM ise otsib koostööd ja räägib kõigi tehnoloogiamaailma suurtega, et oleks võimalik kasutada nende erinevaid pilvelahendusi. „Kui keegi vestluspartneritest vajab sellise dialoogi pidamiseks NDA-d, sõlmime neid muidugi veel," ütles Sikkut.

Eestis juba tema sõnul on riigiasutusi, kes hoiavad andmeid USA ja teiste riikide pilveteenuse pakkujate taristul ja teenustes. Seda saab teha vastavalt õigusruumile, võttes just nimelt andmekaitse- ja turbereegleid arvesse.

„Täpset loetelu siinkohal ei saa esitada, aga Eesti riigi pilvepoliitika näeb ette, et erinevaid pilvelahendusi on võimalik asutustel valida - vastavalt andmete iseloomule ja ärilisele vajadusele," ütles Sikkut.

MKMi ja Amazoni leping on leitav SIIT.

Tallinna ülikooli meediaprofessorile Indrek Ibrusele leping üldse ei meeldi.

"Amazon on seotud mitmete skandaalidega, mis seotud riikide poolt kodanike kohta käivate andmete omandamise või neile juurdepääsuga. Amazon sihib eriti agressiivselt terviseandmeid. Amazoni plaan on olnud läbinähtav - erastada läbi oma analüütikateenuste seniseid avalikke teenuseid - tervisteenused, haridus jms. Sel ei tohi lasta juhtuda. Ja sestap on ka see NDA suur probleem ja risk," säutsus ta Twitteris.