Kaks kuud kestnud eriolukord on senise elurütmi pea peale keeranud, aga enamus autoteenindusi on avatud ja töötavad kõiki viiruse leviku takistamiseks vajalikke turvameetmeid rakendades.

Nutikad autoomanikud ongi eriolukorda mõistlikult kasutanud ning oma neljarattalise sõbra teenindusse viinud, et see üle vaadataks ja hooldataks ning kui vaja, siis ka remonditaks. Sedamööda, kuidas kevad jõudu kogunud on, on teenindustes isegi järjekorrad kasvanud.

Suur osa ettevaatusabinõudest – üksteisega distantsi hoidmine, desinfitseerimine, vaheseinad teenindajat ning klienti eraldamas, maski kandmine siseruumis ja võõraga suheldes ning puhkeala 2+2 reeglid – jäävad kehtima ka eriolukorra lõppedes ning neist tuleb kinni pidada.

Meil tuleb selle (ja teiste) viirus(t)ega elada

Amservi Järve esinduses, kuhu otsustame oma auto eksperimendi korras hooldusse viia, öeldakse juba ukselt, et tark on reegleid nagu kord ja kohus järgida ning nendega harjuda kuna hügieeni- ja distantsinõuded jäävad kehtima ka eriolukorra lõppedes ning viiruste kõrgajal:

“Meil tulebki õppida selle viirusega elama ja mõni õppetund ongi nii keeruline nagu õpiks kõndima ja rääkima,” muigab Margus Nõmmik, Amserv Auto juhatuse liige, kui telefonitsi eksperimendi aega kokku lepime.