Hetkel on huviliste rahustamiseks (õigemini õrritamiseks) avalikustatud seni kõige detailsemad pildid Maserati uuest sportautost.

Pühendatud Sir Stirling Mossile

MC20 on pühendatud legendaarsele vormelipiloodile Sir Stirling Mossile, kes selle aasta aprillis meie hulgast lahkus. Teda on nimetatud „parimaks piloodiks, keda kunagi maailmameistritiitliga ei pärjatud“. Maserati 250F oli see auto, mille roolis ta aastal 1954 oma esimese Vormel-1 etapi võitis.

MC20 esiisaks on aastatel 2004-2005 toodetud MC12, mis oli homologatsioonimudel FIA GT-sarjas osalemiseks. Kõnekamad numbrid olid 620 hj, 330 km/h, 3,8 sekundit sajani ja 50 ehitatud autot. MC20 täpsemate võistlusplaanide osas andmed puuduvad, kuid võistlema on ta lubatud saata.

Mida me veel teame?

MC20 saab olema tagakeskmootoriga, milleks on 3,6-liitrine V6. Spekuleeritakse, et tegu on topeltturboga mootoriga, mille võimsus on üle 600 hj. Jõud jõuab loomulikult maha tagarataste kaudu, käigukasti kohta veel andmeid pole. Tulevikus on plaanis nii hübriid- kui ka elektriajamiga versioonid.

Need, kes tabavad MC20 välimuses sarnasusi Alfa Romeo 4C-ga, ei eksi nende seotuses kuidagi – esialgsed MC20 jõuülekande testmuulad olid kõvasti modifitseeritud 4C-d laiendatud rööpme ja tagaosaga.

Hinnaks alla kuuekohalist arvu loota pole mõtet.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid