Ettevõtte teatel jõuab ta veel sel aastal tööstuslike katseteni mitmesuguste liitium-väävel (Li-S) akudega, mis suudavad mobiiltelefoni toita üle nädala ja liigutada vähemalt teoreetiliselt ühe laadimisega elektriautosid kuni 2000 km.

Brighsuni uurimistööd seda tüüpi akudega on kestnud ligi kaheksa aastast. Ta väidab nüüd, et liitium-väävel akude energiatihedus on 5-8 korda suurem kui tavalistel sekundaarakudel.

Rahvusvaheliselt akrediteeritud testimisagentuuri (SGS) tulemuste kohaselt võimaldab uus tehnoloogia Li-S akul säilitada pärast 1700 täitumise-tühjenemise tsüklit 91% oma esialgsest mahust. See tähendab, et mahutavuse vähenemine tsükli kohta on vaid 0,01%.

Akutööstus uurinud mitmesuguseid uusi keemilisi kombinatsioone: liitium raudfosfaati, liitium-koobalt-oksiidi ja ka nikkel-mangaani koobaltit. Praeguste akusüsteemide peamised puudused on siiski suhteliselt madalad energiatihedused, suured toorainekulud ja teisene reostus ringlussevõtul.

Brighsun kinnitab, et tema uus LI-S lahendus pakub konkurentidega võrreldes kõrgemat energiatihedust ja samas madalaid toorainekulusid ning et ta on uurimas juba võimalusi selle kasutamiseks ka raudteedel, laevadel ja lennukites.

Ettevõtte teatel on ta suutnud kõrvaldada ka Li-S akude peamised probleemid, mis olid seotud väävelkatoodil polüsulfiidi tekke ja liitiumi dendriitse kasvuga anoodil. Peatselt alustatakse suure võimsusega elementide, mille eeldatav energiatihedus ületab 1000 Wh / kg, katsetamist.

Suurtootmise arendusprotsess peaks loodetavasti lõppema 2020. aasta lõpuks ja sellele järgneb Li-S akude masstootmine.