See tähendab, et praeguse seisuga ei tohi Honori uutes telefonides olla Google'i teenuseid, mille hulka kuulub ka Google'i äpipood Google Play. Honoril ja Huaweil on sellele asendus: AppGallery, kirjutab AM.ee.

Testitaval telefonil Honor 20 on loomulikult kõik Google'i teenused olemas ja uuenevad, sest see telefon sai valmis vahetult enne sanktsioonide kehtimahakkamist ja neid mudeleid ei sanktsioneerita kuni nende eluea lõpuni. Seega tulevad ka kõik Google'i uuendused. Viimased Androidi turvapaigad saabusid näiteks 1. novembril 2019.

AppGallerysse on Huaweil ja Honoril plaanis koondada kõik tähtsamad äpid ja kuuldavasti on sinna juurde tulemas ka palju Eesti äppe. Vaatame järele, mida sealt siis praegu leida võib.

Kui ei leia, siis pakub AppGallery võimalust sisestada äpp sooviloendisse. Ilmselt proovitakse siis ühendust saada äpi loojaga ning meelitada ta uude äpipoodi.

Transport

AppGalleryst leiab kohe soovituste hulgast näiteks Citybee. Otsing "Bolt" aga sõidujagamisteenuse äppi ei paku. Isegi "Uber" ei anna midagi. Yandex Taxi aga on olemas, küll venekeelse nimega.

Taxigo on ka olemas, aga aastast 2015 ja hoopis midagi muud, kui meie teame. USA taksofirma äpp tundub olevat.

Google Mapsi mõistagi navigatsiooniks pole, kuid Tomtom GPS Navigation on täiesti olemas. Järgmine kord testime, kuidas see Google´it Eestis asendada suudab, või Waze´i. Allalaadimisel tundub, et see rakendus tuleb siiski Google Playst.

Maps.ME on aga kaardiäpp, mis installib end juba AppGallery keskkonnast, ilma Google Play vahenduseta.

Maps.ME on aga Eesti kaartide osas üsna maha jäänud, isegi Reidi teed pole sel kaardil veel ehitama hakatudki.

Sotsvõrgud

Facebooki pole. Instagrami pole. Twitter on, aga selle Lite-versioon. TikTok - täiesti olemas. Viber ja Snapchat ka. Odnoklassniki - installitav. Facebooki Messenger Lite Pro asendab Facebooki suhtlustarkvara. Skype'i aseaine on Skype Lite.

Meedia

Spotify puudub, TuneIn samuti, kuid videopleier VLC on olemas.

Tähtsamad teenused

Oma ökosüsteemi jaoks on äpipoes olemas ka näiteks oma brauser (Dark Mode, uudistelugeja, salvestatud veebide ikoonid jne), Huawei video (midagi Netflixi sarnast, kuid filmivalik on teadmata, ka Eestit ei paista olevat riikide seas, kus teenus töötab), virtuaalne assistent (midagi Alexa, Siri ja Google Assistanti sarnast, kuid praegu veel arendamisel), Mobile Cloud (Google Drive, Google Photos jms teenuste asendaja). Muidugi on ka lademes Androidi kujundusteemasid (theme).

Üldiselt tekib siiski mulje, et tegu on nagu kunagise Windows Phone'i äpipoega - populaarsetele äppidele tuleb leida mingi asendus, kuid kõik areneb väga kiiresti.

Esialgu siiski valitseb suuresti tühjus, aga kes teab, mis poole aasta pärast juba olla võib või isegi sel kevadel.

Kuigi kahtlused ja kõhklused veel jäävad, kas uus rakendustepood saab asendama kõike, mida keskmisel Euroopa kasutajal vaja on.