Clementonide töötuba
Põnevad ülesanded põrandarobot Clementoniga (labürint, vigursõit, asjade kogumine, robotiga joonistamine)
Sihtrühm: lasteaialapsed

Juhendajad: Marika Reinmets, Progepisik OÜ Töötuba korraldab HITSA

Liiklustund robotiga
Kuidas saab robot liikluses hakkama? Töötoas lahendame liiklusteemalisi ülesandeid ja programmeerime EV3 roboti liikluses õigeid otsuseid tegema.

Sihtrühm: 8 - 13 aastased

Juhendajad: Triinu Grossmann, MTÜ Nuti-Võlur/Roborinth OÜ Töötuba korraldab HITSA

Progemängud seadmeta ja seadmega

Mängida on tore ja mängude kaudu saab õppida ka programmeerimist. Töötoas mängime mänge, mis arendavad loogilist mõtlemist ja koostööoskust ning annavad aimu, mis on programmeerimine.

Sihtrühm: 5-10-aastased lapsed
Juhendajad: Kristi Salum, HITSA Töötuba korraldab HITSA

Õpime koos robotitega!

Lapsed saavad tuttavaks robootikavahenditega Dash and Dot, MatataLab, LEGO WeDo 2.0 ja täidavad nendega toredaid õpiülesandeid.

Töötuba toimub vene keeles.

Sihtrühm: lasteaialapsed

Juhendajad: Tatjana Saranova ja Svetlana Polkovnikova (Kohtla-Järve lasteaed Tareke) Töötuba korraldab HITSA

Õpime programmeerimist robotite ja progemängudega

Töötoas saavad lapsed esimesed programmeerimiskogemused Bee-Bot robotite abil, mängides progemänge nii seadmega kui ilma.

Sihtrühm: lasteaialapsed

Juhendajad: Ly Torn, Rapla Vesiroosi Kool Töötuba korraldab HITSA

Robootika töötuba õpilastele

Sellesse töötuppa ootame kõiki robootikast huvituvaid õpilasi, kellel soov lähemalt teada saada, et mis moodi omavahel seostuvad elektroonika, mehhaanika ja automaatika ehk mis see robot siis õigupoolest on ja kuidas teda valmistada.

Töötoas õpime riistvara programmeerimist Arduino Uno arendusplaadi abil. Selle arendusplaadi abil on võimalik luua erinevaid roboti prototüüpe kasutades mitmesuguseid andureid ja programmeerides mikrokontrollerit C keeles. Meie ehitame selles töötoas valmis nutilambi, mis oskab süttida pimeduse saabudes ja mida saab juhtida nupu abil ja "käskudega".

Töötoas õpime, kuidas ühendada LED lampe ja nuppu Arduino Unoga. Paneme lambi vilkuma vastavalt sellele kas on pime või valge, kasutame nuppu ja seadmele edastatavaid "käsklusi" erinevate stsenaariumite läbimängimiseks.

Õpime kasutama C programmeerimiskeelt.

Sihtrühm: õpilased

Töötuba korraldab Digipurk.

Õpime programmeerimist koos robotitega

Lapsed saavad tuttavaks haridusrobootikavahenditega: Blue-Bot, Codey Rocky, LittleBits

Sihtrühm: 6-10-aastased

Juhendajad: Dmitri Mištšenko, Ehte Humanitaargümnaasium
Töötuba korraldab HITSA

Mängime ja õpime koos hariduslike robotitega

Tegevused BeeBotiga, BlueBotiga ja Ozobotiga. Robotite lühitutvustus ja nende kasutamine; BeeBoti ja BlueBoti jaoks loodud mängude mängimine (nt alusmatilt metsloomade leidmine, mööda tähti liikudes sõnade moodustamine, labürindi läbimine jne); lühimängude loomine; Ozoboti radade tegemine ja liikumise kodeerimine.

Sihtrühm: 5-9-aastased

Juhendajad: Signe Reidla, Peetri Kool ja Tuuli Haljaste, Peetri Lasteaed

Töötuba korraldab HITSA

Paha USB seadme programmeerimine

Paha USB seadme (modifitseeritud DigiSpark) programmeerimine automatiseeritud klaviatuuriks. Töötoas osalejad saavad esmase kogemuse riistvara programmeerimisega ja programmeerida USB seadme sooritama automaatiseeritud ründeid ohvri arvuti vastu. Täiendavalt arutatakse ja käsitletakse riistavra turvalisuse teemasid.

Sihtrühm: 12-16-aastased

Juhendajad: Alo Peets, Robotimeister OÜ Töötuba korraldab HITSA

Radari ehitamise töötuba

Üheks peamiseks anduriks robotil on tema "silmad". Oskus vältida eesolevaid takistusi on iga liikuva roboti juures möödapääsmatu. Selles töötoas räägime lähemalt masinnägemisest ning valmistame ise lihtsa radari, mis suudab tuvastada eemalseisvaid esemeid ning visualiseerida nende esemete paiknemist arvutiekraanil. Sama tehnoloogiat kasutatakse ka näiteks parkimisandurite puhul.

Töötoas õpime riistvara programmeerimist Arduino Uno arendusplaadi abil. Selle arendusplaadi abil on võimalik luua erinevaid roboti prototüüpe kasutades mitmesuguseid andureid ja programmeerides mikrokontrollerit C keeles.

Iga töötoas osaleja saab endale radari ehitamiseks vajaliku riistvarakomplekti. Komplektis on 1 Arduino Uno arendusplaat, 1 Arduino USB kaabel, 1 maketeerimislaud, 1 servo mootor, 1 ultrasonic sensor ja maketeerimislaua juhtmed. Komplekti saab osaleja pärast töötuba endale.

Töötoas õpime, kuidas ühendada mootor ja ultrasonic sensor Arduino Unoga. Mõõdame sensoriga eemalseisvate esemete kaguse ning saadame andmed arvutisse, kus nende andmete põhjal produtseerime radari pildi ja näitame seda reaalajas ekraanil.

Õpime kasutama C programmeerimiskeelt.

Töötuba on tasuline ja eelnevalt tuleb oma osavõtt registreerida.

Töötoa maksumus: 55 € (valmisehitatud seadmed saab pärast päriseks endale)

Töötuba korraldab Digipurk.

Toavalvuri ehitamise töötuba

Töötoas teeme valmis toavalvuri. Selleks ehitame CodeBug roboti ja kõlari abil seadme, mille saab vaiba alla peita ja kui keegi tuppa astub, siis hakkab see häiret andma. CodeBug ise on väike, programmeeritav ja kaasaskantav seade, mida on lihtne visuaalselt programmeerida ning mille külge saab kergelt ühendada erinevaid sisend- ja väljundseadmeid.

Töötoas osalemiseks tuleb osta CodeBug robot koos toavalvuri ehitamise vahenditega. Need saab kätte kohapeal ja toavalvuri saab peale töötuba endale koju kaasa võtta. Robotile on võimalik lisaks juurde osta LED lampe ja LED tähekest.

Töötuba on tasuline ja eelnevalt tuleb oma osavõtt registreerida.

Töötoa maksumus: 35 € (valmisehitatud seadmed saab pärast päriseks endale)

Sihtgrupp: alates 1. klassist, sobib ka täiskasvanutele

Töötuba korraldab Digipurk.

Termomeetri ehitamise töötuba

Termomeetrit kasutatakse nii lihtsamates targa kodu lahendustes kui ka keerukates tööstusautomaatika seadmetes, näiteks kütte- ja jahutussüsteemide automaatseks sisse- ja väljalülitamiseks. Selles töötoas me aga teeme midagi palju lahedamat, me valmistame lambi, mis muudab oma värvi vastavalt temperatuurile.

Töötoas õpime riistvara programmeerimist Arduino Uno arendusplaadi abil. Selle arendusplaadi abil on võimalik luua erinevaid roboti prototüüpe kasutades mitmesuguseid andureid ja programmeerides mikrokontrollerit C keeles.

Iga töötoas osaleja saab endale termomeetri ehitamiseks vajaliku riistvarakomplekti. Komplektis on 1 Arduino Uno arendusplaat, 1 Arduino USB kaabel, 1 maketeerimislaud, 1 RGB LED lamp, 1 termomeeter, maketeerimislaua juhtmed ja takistid. Komplekti saab osaleja pärast töötuba endale.

Töötoas õpime, kuidas ühendada RGB LED lampi ja termomeetrit Arduino Unoga. Mõõdame temperatuuri ning kasutame saadud näite RGB LED lambi programmeerimiseks. Õpime kasutama C programmeerimiskeelt.

Töötuba on tasuline ja eelnevalt tuleb oma osavõtt registreerida.

Töötoa maksumus: 45 € (valmisehitatud seadmed saab pärast päriseks endale)

Sihtgrupp: alates 3. klassist, sobib ka täiskasvanutele

Töötuba korraldab Digipurk.

Registreeri töötubadesse SIIN

TÖÖTOAD ILMA EELNEVA REGISTREERIMISETA:

Tartu Ülikooli Mängutuba

Kellele ei meeldiks maailm, kus saab katsetada erinevaid mänge. Mängude maailmas saab proovida põnevaid Tartu Ülikooli tudengite loodud mänge. Tutvustamisele tulevad mängud nagu Planet Invasion, Warhammer Auto Chess, Bomb Golf ja ShieldFormer, mis on loodud PC platvormile ning mobiilseadmetele.

Juhendajad: Luka Tsulaia, Stanislav Belogrigov, Kaarel Rüüsak ja Karl Erik Karindi.

Sihtrühm: oodatud on kõik huvilised, nii väikesed kui suured

Osalemine elava järjekorra alusel, eelnevat registreerumist ei toimu.

Lasertakistusrada. Kas suudad läbida?

Lasertakistusraja läbimiseks tuleb proovile panna enda täpsusoskused. Eesmärk on läbida laseritest koosnev rada nii, et kiirtele vastu ei läheks ja turvasüsteem tööle ei hakkaks. Ole nagu spioon!

Sihtrühm: osalema on oodatud kõik huvilised

Töötuba viib läbi Tartu Ülikooli Fotoonikaklubi

Kohtume juba 29. novembrill Saku Suurhallis!

Meie koduleht:
robotex.international

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid