Fiskeri e-SUV kannab nime Ocean ja seda saab novembrist eeltellida
Vastuoluline autodisainer Henrik Fisker oskab pinget kruvida: äsja saime teada, et Fisker Inc. esimese täiselektrilise SUV nimi saab olema Ocean. Maailma esmaesitlus toimub 4. jaanuaril, tootmisse jõuab päikesepaneelidest katusega veganauto 2021. aastal, esimesed tarned on plaanis 2022. aastal.
Vastuoluline ent andekas autodisainer Henrik Fisker ei kavatsegi alla anda ja pusib vaikselt oma täiselektrilise SUV kallal edasi.
Viinakuu viimasel päeval, kui kõikide WRC fännide silmad olid pööratud Ott Tänaku FB lehele, saabus Fiskerilt tagasihoidlik pressiteade, millest saime teada, et uue linnamaasturi nimi on Ocean (#ReinventTheSUV).
Ühtlasi selgus maailmaesitluse aeg: 4. jaanuar. Moodsale ajale kohaselt toimub see üle neti striimides ja ilmselt vaid väga valitud saavad kohapeal autot oma silmaga näha. See, mida näidatakse, ei ole prototüüp. Nagu omal ajal Elon Musk Model 3-ga, nii Fisker Oceaniga: teeme ära ja kohe tootmisse!
Veel varem, 27. novembril aga avaneb mobiilirakendus, mille vahendusel “varased linnukesed” saavad ookeani koju tellida ja on 2022. aastal esimesed, kes selle toredusega sõitu lähevad.
Idee poolest peaksime sel päeval saama aimu, mis see 80 kWh akupakiga ja 400-500 km sõiduulatusega auto ka maksma hakkab. Kuigi, mis tähtsust hinnal: Fisker on deklareerinud, et tegu on autoga, mida nautida, mitte omada. “SUV for enjoying, not buying”. Saite praegu.
Fisker Ocean: vegan ja kalavõrgud
Ettevõte kinnitab, et tegu on maailma kõige keskkonnasõbralikuma elektriautoga: kõige rohkem taaskasutust, kõige rohkem vegan, kõige rohkem päikest, kõige rohkem veel innovaatilisemaid materjale.
Ja mobiiliäpp pole niisama ilu pärast: selle kaudu saab edaspidi mugavalt tasuda ka liisingmakseid, seadistada elulisi funktsioone nagu eelsoojendus ja jahutus, jälgida asukohta, hooldusaegu jne. Ühesõnaga tuleb kõik see, millega tänane autoomanik nagunii arvestanud on, see liisingmaksete tegemise võimalus ehk juurde arvata.
Pressiteatest saame teada, et auto on 4 640 mm pikk ja et ruum kapoti all on kohandatud kaasaegse e-stafi hoiustamiseks ehk siis tootja paigutab kogu elektroonika – üllatus! – mootoriruumi! Selle tulemusena ei pea sõitjateruumis juhtmepusadesse oma jalgu ära murdma.
Auto katus on kaetud päikesepaneelidega, mis moodustavad seal imetabase kärjetaolise mustri. Paneeli abiga suudab vegan-SUV aastas toota juurde koguni 160 päikesekilomeetrit!
Auto põrandamaterjal on valmistatud vanadest nailonkalavõrkudest, mis on ookeanist ja kalatööstustest välja nopitud. Kogu interjöör on puhas vegan, 100% kihtplastist ja polüuretaanist valmistatud ja see ülejäänud 100% on vanadest t-särkidest, plastpudelitest ja muust rämpsust. Rehvijäägid on ka oskuslikult ära kasutatud.
Kokkuvõtteks
Kuigi Henrik Fisker on oma imetabase SUV-ga lootusetult täiselektriliste sõidukite peole hilinemas, on ikkagi tore, et ta pildilt päriselt kadunud ei ole.
Fiskeri disainitud elektriauto võib leida ostjaid pelgalt sellepärast, et see on Fisker. Legendaarne, vastuoluline ja eriline autodisainer. Soovime talle mõttes edu ja hoiame ookeanil näppu peal!