Bolt tegutseb nüüdseks 15 Eesti linnas, kus on rohkem kui kümme tuhat elanikku. Valga-Valka piirilinnas elab 17 000 inimest ning äpitaksoga saab liikuda mõlema linna vahel.

Irvhambad on teenuse juba viinajagamiseks nimetanud: tellid auto ja sõidad Lätti odavama vägijoogi järele. See tasub praeguse hinnataseme juures päris kindlasti ära, sõidualustustasu on Valgas 2.50, kilomeetri hind 59 senti ja minuti hind 13 senti. Sõidu miinimumhind on 3 eurot.

Karin Kase, kellele saadan mõne täpsustava küsimuse, jääb kidakeelseks. Ent tõdeb, et äsjane LKF statistika, mis väidab, et äpitaksodega juhtub kordades rohkem liiklusõnnetusi, Bolti kohta ei käi: neid kordi, kui kindlustusega tuleb asju ajada, on vähe.

Bolt ei avalda juhtide arvu

Kuidas jagunevad Bolti platvormil teenuseosutajate suhtarvud Eesti linnade vahel: kui palju on Tallinna osakaal, kui palju Tartul jne.?

Täpseid numbreid ma paraku välja ei saa öelda. Enamus Bolti sõite tehakse Tallinnas, millele järgnevad Tartu, Narva ja Pärnu.

Aga meie jaoks on väga oluline see, et ka väiksemate linnade inimesed saaksid oma kodulinnas soodsalt ja mugavalt ringi liikuda.

Me oleme ainus ettevõte, kes pakub sõiduvõimalusi kõigis suuremates (üle 10 000 elanikuga) Eesti linnades – täna saab Boltiga sõita 15 Eesti linnas. Ülemaailmselt sõidab Bolti platvormil üle poole miljoni juhi.

Kui palju on Bolti juhtide seas naisi, kui palju mehi ning millised vanusegrupid on kõige rohkem esindatud?

Me ei kogu oma juhtide statistikat soo ja vanuse põhjal.

Kas Valga/Valka teenuse avamine tähendab, et Bolt võtab Läti turu suuremalt ette? Ja kas juhul kui ma näiteks Valgas takso tellin, võib mulle juht tulla ka Valkast ja olla läti rahvusest?

Bolt tegutseb Lätis juba viis aastat, Boltiga saab sõita viies Läti linnas – lisaks Riiale ka Daugavpils, Liepāja, Jelgava ja Ventspils.

Kuna me ei ole oma süsteemis Läti linnana Valkas tegevust käivitanud, siis sõidavad seal praegu ainult Eestis registreeritud juhid.

Millised on Läti seadused äpitaksodele? Mis peab juhil olemas olema, et ta võiks teenust osutada? Ning kuidas läti juhi tausta kontrollida?

Lätis on reeglid veidi teistsugused kui Eestis, seal peavad kõik juhid olema taksofirma töötajad. Vaja on kolme dokumenti: ettevõttel peab olema sõitjateveo litsents, juhil peab olema taksojuhi luba ja autol peab olema sõitjateveo luba.

Taksojuhi lube annab välja riigiasutus, mis teeb ka taustakontrolle, ülejäänud kahte luba annavad välja kohalik omavalitsused.

Kui palju tuleb teile teateid Eestist korrast dokumentideta juhtide kohta klientidelt?

Väga vähe – mõni kuu paar tükki, vahepeal pikalt mitte ühtegi.

LKF väidab, et te keeldute tegemast koostööd andmete väljastamisel. Miks?

Sellele küsimusele Kase ei vasta

LKF väidab, et paindliku taksokindlustuse turuletoomine on platvormide tahtmatuse taga. Milline on teie nägemus? Kas olete kindlustustega püüdnud leida paindlikku lahendust juhtidele, mis võimaldaks neil seaduskuulekalt käituda?

OIeme praegu koostöös ühe partneriga välja töötamas nii-öelda hobijuhtidele mõeldud kindlustuslahendust, esialgsed kokkulepped on juba olemas. Räägime sellest teemast hea meelega siis, kui meil on reaalne toode ette näidata.

Bolti egiidi alt sõitvate autode kindlustusjuhtumite statistika: millised on tüüpilised õnnetused, mis taksodega juhtuvad?

Kõige tüüpilisemad õnnetused on väikesed mõlkimised. Selliseid õnnetusi, kus mõni inimene on vigastada saanud, on meil õnneks ette tulnud keskmiselt alla viie juhtumi aastas.

Miks on andmed salajased?

Oleme ka varasemalt küsinud infot Bolti juhtide arvu kohta. Võib vaid oletada, et tihe konkurents turul ning suur nõudlus panevad ettevõtte olukorda, kus seda infot avalikult jagada ei saa.

Kasutame toimetuses igapäevaselt äpitaksoteenust ning kuuleme juhtidelt ikka üht-teist lähemalt. Nooremad juhid on üldjuhul tööga ja teenistusega rahul, ime küll!

Need juhid, kes sõidavad äpitaksot kõrvaltööna, ütlevad, et liiga palju raha sisse ei tule, selle aga kaalub üles vabadus, sõita täpselt siis kui ise tahad.