18. märtsi varahommikul kergitas Fisker saladuskatet oma täiselektriliselt linnamaasturilt. Põneva futuristliku välimusega SUV peaks jõudma müügile 2021. aasta teises pooles. Tootma hakatakse nii seda kui ka teisi Fiskeri elektriautosid Ameerika Ühendriikides, tõenäoliselt vanas General Motorsi tehases.

Fiskeri uudissõidukite loojaks on oma vastuolulisusega legendaarseks saanud Taani päritolu autodisainer Henrik Fisker. Juba mõnda aega on ta Ühendriikides püüdnud käima saada oma autotööstust ning tundub, et investorite toel võib soov mingis osas isegi realiseeruda.

Elektriauto alla 40 000 euro

Uus täiselektriline linnamaastur on väljanägemiselt kõike muud kui igav, aga Henrik Fisker endale vaevalt et tavalist autot lubada saakski, imelaps nagu ta on. Siiski on uue SUV puhul midagi, mis tundub veel suurema väljakutsena kui silmapaistev disain – selle auto lubatud hind, mis peaks jääma alla 40 000 euro.

“Meie missiooniks on luua võimalikult paljude jaoks kättesaadav elektriauto, mis on olemasolevaist põnevam ja emotsiooneloovam,” räägib Henrik Fisker.