Kui reisil on plaanis auto rentida, on kindlasti mõistlik eelnevalt uurida, mis võimalused selleks sihtriigis on, kes vastavat teenust ning mis tingimustel pakuvad. Tasub uurida ka rendifirma tausta, lugeda teiste soovitusi ja tutvuda klientide varasemate kogemustega. Soovitame auto rentimise võimaluste kohta küsida ka koduriigi reisibüroodest, sest sageli pakuvad ka nemad usaldusväärseid koostööpartnereid.

„Kindlasti pööra tähelepanu rendilepingu tingimustele. Veendu, et koos rendilepinguga oleks autol ka kõik vajalikud kindlustused olemas (liiklus, kasko). Uuri eelnevalt rendile andja käest, mis on kindlustusega kaetud ja millal kindlustus ei kehti,“ kommenteerib IIZI reisikindlustuse spetsialist. Alles tuleks hoida kõik rendifirmalt saadud arved ja dokumendid, et murede korral end paremini kaitsta.

Rendiauto kindlustus välismaal?

Kui auto rentimisel pakutakse rendifirmast kohalikku kindlustust, siis tasub leping sõlmida. Olenevalt sihtriigist kehtib erinev kord ning ka kindlustuskaitsed on erineva ulatusega, millega turist ei pruugi alati kursis olla. Oluline on rendilepingus kokku leppida, mis on omavastutuse suurus, kui sõiduk peaks saama rendiperioodil kahjustada (juhtub õnnetus, auto varastatakse jne).

Sõiduki kättesaamisel tuleks auto üle vaadata ning vajadusel olemasolevatest kahjudest pildid teha, et hilisemad rendifirma nõuded Sinu vastu ära hoida,“ paneb Moonika Kaste südamele. Kui satud rendiautoga avariisse, siis teavita rendileandjat ning käitu vastavalt saadud juhistele. Pane kirja lisaks sõidukite ja juhtide andmetele ka kõik pisidetailid ja nüansid, tee võimalusel sündmuskohal pilte. Kindluse mõttes võid teavitada ka riigiametnikke või politseid, et juhtum oleks korrektselt fikseeritud. Nii on ka teise osapoolega kergem suhelda ja ka keelebarjäär ei saa võõras riigis takistuseks.

Kas saan välisriigi rendiauto kindlustada Eestis?

Välisriigi rendiautot Eestis kindlustada ei saa. Sul on võimalus katta kindlustusega rendilepingus märgitud omavastutus, kui autorendiettevõte esitab nõude seoses sõiduki kahjustumise (avarii) või vargusega. „Hüvitatakse omavastutus summas kuni 1500 € ning omavastutuse kindlustuse kaitset saab reisikindlustusele juurde osta,“ kommenteerib IIZI reisikindlustuse spetsialist. Näiteks, kui auto rentimisel välisriigis on rendilepingus kirjas omavastutus auto kahjustumise korral 1 500 €, on võimalik seda kahju kindlustada reisikindlustuse lisakaitsega.

Kaitset ei pakuta aga rendiautoga kolmandale osapoolele põhjustatud kahjude osas. Omavastutuse summa võivad osad rendifirmad broneerida rendilepingu sõlmimisel koheselt ka krediitkaardilt. Kui kahju ei ole juhtunud, siis summa vabastatakse mõne aja möödudes.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena