Stigo tegevjuhi Ardo Reinsalu sõnul alustati koostööd, kuna hotell soovib oma ökoloogilist jalajälge vähendada. „Linnasüdames paiknevas majutusasutuses tuleb lühikesi ja energiakulukaid sõite ette palju. Stigo elektrirattaga tehtud sõidud on võrreldes autosõiduga koguni 95% energiasäästlikumad. Suureks plussiks on ka see, et kuna rattaid saab lihtsasti kaasa võtta siseruumidesse, ei pea muretsema nende hoiustamise eest ega otsima rattahoidlaid. See teeb linnas liikumise näiteks turistidele vägagi mugavaks ja turvaliseks.“

Ka Hilton Tallinn Parki tegevjuhi Daniel Habersatteri sõnul võimaldavad elektrirattad mugavalt külalistel avastada linna keskkonnasõbralikumalt, samuti on hotelli töötajatel ühest sihtpunktist teise lihtsam liikuda. „Autostumine on suur probleem nii Euroopa suurlinnades kui ka Tallinnas. Ummikuid on päev-päevalt aina rohkem. Kuna keskkonnasäästlikkus on meile oluline, siis julgustame nii töötajaid kui ka hotellikülalisi rohelisemalt mõtlema ja energiasäästlikumaid liiklusvahendeid kasutama.“

Lisaks looduse säästmisele annavad jalgrattad võimaluse Tallinna uudistada. „Kui külastamise aeg on napp, jõuab siiski rohkem näha ja teha. Kalamaja, Pirita või Kadrioru ilu on ainult rattasõidu kaugusel. Mul on hea meel, et just kodumaine ettevõte meile selles abiks saab olla,“ lisas Habersatter.

Stigo on Eestist alguse saanud ettevõte, mis toodab, rendib ning müüb Eestis disainitud ja väljatöötatud lahti- ja kokkukäivaid elektrirattaid. Ettevõttel on edasimüüjaid 30 erinevas riigis, Euroopas, Aasias ja Põhja-Ameerikas.

Stigo jalgrattad on kontorite vahel liiklemiseks kasutusele võtnud LHV pank ja teenust on testinud Taxify oma kontoris Lutheri kvartalis ning Eesti Energia. Esimese hotellina võttis Stigo jalgrattad kasutusele Hilton Tallinn Park hotell.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid